Wygrana na zakończenie

Skocznia Snieżynka w Czajkowskim ponownie okazała się szczęśliwa dla Aleksandra Zniszczoła (na zdj.), który odniósł na niej dwa zwycięstwa w 2019 roku, a dzisiaj dołożył kolejny tryumf, zwyciężając w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego.

To było udane zakończenie sezonu dla zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. W niedzielę odbyły się dwa konkursy, ponieważ wczoraj na przeszkodzie stanął silnie wiejący wiatr. Podczas pierwszych zmagań zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł, a kilka godzin później z podium radował Tomasz Pilch, który stanął na najniższym stopniu.

Puchar Kontynentalny dobiegł końca. Zniszczoł uplasował się w klasyfikacji generalnej na 4. miejscu, a w czołowej „10” zostali sklasyfikowani także Stefan Hula (przyp. red. – odniósł zwycięstwo w drugim konkursie) oraz Maciej Kot. Tuż za nią ulokował się Tomasz Pilch (12.), a na 17. pozycji zakończył cykl Paweł Wąsek.