Wygrana Czarnych Panter!

Zawodnicy HC Pantery Cieszyn odnieśli czwarte zwycięstwo w tej edycji Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi. Podopieczni Jiri'ego Stanka odprawili z kwitkiem Dynamo Mosty, które plasują się na piątej pozycji.

Polscy hokeiści udanie rozpoczęli wczorajsze spotkanie, bo już po sześciu minutach prowadzili o dwie bramki – gole zdobyli Słama oraz Holeksa. Czesi, jeszcze w pierwszej tercji, zdobyli kontaktową bramkę, a na początku trzeciej tercji wyrównali.

Ale ostatnie słowo należało do Czarnych Panter, które zwycięskie trafienie zanotowały pod koniec spotkania. Mateusz Krzak, w 39. minucie, wyprowadził polski zespół na prowadzenie (3:2). Jednak zwycięskiego gola zdobył, minutę po nim, Robert Marek. Czesi zdołali jeszcze strzelić kontaktową bramkę, ale na więcej zabrakło im już czasu i spotkanie zakończyło się kompletem punktów dla Czarnych Panter.

Cieszynianie plasują się na dziewiątym, przedostatnim miejscu w tabeli. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały im dwa mecze, gdyż jedno z nich jest zaległe. Czarne Pantery powrócą na lód w czwartek (24.01), a ich rywalem będzie zespół Monsters. Początek spotkania o 20:15, na lodowisku w Czeskim Cieszynie.