Wygrał bieg i krykę. Po IV Biegu o Wiślańską Krykę

Ruslan Savchuk z Ukrainy wygrał IV Bieg o Wiślańską Kryke, który odbył się 9 lipca w Wiśle. Tradycyjnie start i meta biegu zostały zlokalizowane na placu Hoffa, a uczestnicy i uczestniczki mieli do pokonania 13 km trasę na Trzy Kopce Wiślańskie i z powrotem.

Bieg staje się niezwykle popularny – w czwartej edycji biegu udział wzięło prawie 150 zawodników i zawodniczek, nie tylko z Polski. - Najszybciej trasę pokonał Ruslan Savchuk z Ukrainy, który zdobył cenne nagrody oraz Kryke. Triumfator uzyskał czas 50:14.354. Drugie miejsce zajął Andrzej Starżyński z Puław (50:53.484), a trzecie Mateusz Drąg z Mysłowic (51:28.833). Fantastyczne 4. miejsce zajął wiślanin Jakub Glajcar (54:36.071), który w kategorii M30 stanął na 2. stopniu podium. W kategorii kobiet najszybsza była Ukrainka Valentyna Kiliarska (1h01:04.217) – informują Organizatorzy.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrywali: Natalia Bury (K16), Valentyna Kiliarska (K20), Justyna Adamus-Kowlaska (K30), Małgorzata Rencz (K40), Mirosława Staniek (K50), Mateusz Drąg (M16), Andrzej Starżyński (M20), Ruslan Savczuk (M30), Dariusz Lasek z Anina (M40), Artur Roczkowski z Rybnika (M50) i Zbigniew Radomski z Bielska-Białej (M60).

W ramach imprezy rozegrano także marsz nordic walking. W tej rywalizacji triumfowali Katarzyna Olschimke i Marek Makowski.