Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wydział komunikacji nie działa, co z karą za nieprzerejestrowanie pojazdu?

We wtorek (17.03.2020) Starostwo Powiatowe w Cieszynie poinformowało o zawieszeniu możliwości elektronicznej rejestracji interesantów w Wydziale Komunikacji. Oznacza to, że w najbliższych dniach nie przerejestrujemy samochodu, nie zgłosimy sprzedaży, ani nie odbierzemy dokumentów. Jak w tej sytuacji wyglądają sprawy terminów?

Przypominamy, że od początku 2020 roku za nieprzerejestrowanie samochodu grożą kary. O ile wcześniej taki obowiązek (przerejestrowania samochodu w terminie 30 dni od nabycia) istniał tylko na papierze, bo nie przewidziano żadnych kar, aktualnie niefrasobliwemu nowemu właścicielowi grozi nawet 1000 złotych kary. Aktualnie, istnieje ryzyko, że przez ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie można dopełnić formalności. Czy w takiej sytuacji również należy obawiać się kary?

- Starostwo Powiatowe w Cieszynie uprzejmie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną - po wznowieniu bezpośredniej obsługi Klientów - tutejszy Wydział Komunikacji będzie weryfikował składane wnioski pod kątem możliwości odstąpienia od wymierzenia kary związanej z: niezawiadomieniem o nabyciu pojazdu uprzednio zarejestrowanego w kraju oraz niezarejestrowaniem pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. W rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego taką sytuację można określać jako tzw. „siłę wyższą”, co wyłącza możliwość karania z tytułu naruszenia art. 140 mb ustawy Prawo o ruchu drogowym. Każdy przypadek związany z niedopełnieniem obowiązku zawiadomienia o nabyciu pojazdu uprzednio zarejestrowanego w kraju oraz zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej w ustawowo wyznaczonym terminie (30 dni) będzie jednak rozpatrywany indywidualnie – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-18 07:47:14
tom lem: ...co to ma być!!! za Komunikat, typu "... w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną", jaką sytuacją; #zostańmywdomu? - niemożnością obsady stanowisk pracy, przez starostę ? a może #strajkepidemiczy?
2020-03-18 08:52:02
john: Urzędasy uciekły do domów jak szczury z tonącego okrętu. Nie ważne że reszta kraju musi pracować normalnie i narażać się na utratę zdrowia lub życia. Kolejny raz dojna zmiana pokazała gdzie ma suwerena.
2020-03-18 08:54:15
wyśmienity cwaniaczek: jak to co KARAĆ TYCH CO NIE PRZEREJSTRUJĄ a w szczególności CWANIAKÓW OSZUSTÓW HANDLARZY ...
2020-03-18 08:57:04
tom lem: ...nie!!! john: to syndrom "kopacz" - zabiera swoje dzieci, chowa się w piwnicy, ewentualnie będzie walczyć kamieniami z wirusem.
2020-03-18 09:37:48
Bugs: Ło matko co za glon i wodorosty, urzędnik i tak siedzi za szybą więc petent na niego nie napluje ale wystarczy, że w ten tłum wejdzie jeden nosiciel i wszyscy są udupieni. Ten akurat referat nikomu nie jest potrzebny w tej chwili skoro można rejestrację odłożyć w czasie ale gdyby "reszta kraju" w tym sklepy, stacje paliw itp przestały pracować to pierwszym ujadaczem zapewne byłby john.
2020-03-18 09:55:13
Sylwia Pieczonka: Szanowni Państwo! Starostwo Powiatowe w Cieszynie normalnie pracuje. Dotyczy to również Wydziału Komunikacji. Została ograniczona tylko bezpośrednia obsługa naszych klientów. Nadal istnieje możliwość składania pism i wniosków, które odbywa się na parterze w Kancelarii Ogólnej. Dotyczy to obu budynków Starostwa znajdujących się przy ul. Szerokiej 13 oraz Bobreckiej 29. Istnieje więc możliwość m.in. przerejestrowania samochodu dochowując terminu. Można również wysłać wniosek pocztą tradycyjną.
2020-03-18 10:21:18
wranek: Tom lem. Gdzie się zakopał Polskęzbaw? Dlaczego nie ratuje kraju, niech wymyśli coś.
2020-03-18 11:11:46
john: Bugs na urzędnika się nie nadajesz bo nie potrafisz czytać. Wszyscy pracują normalnie tylko urzędy i biura wszelakiej maści są zamykane. Myślisz że jak się schowasz za szybką to nie złapiesz wirusa? Co ci da ograniczenie liczby petentów w urzędzie jak później spotkacie się w sklepie albo na ulicy. markety pracują, zakłady też tylko biedny urzędnik chowa się za szybą. Według mnie skoro zamykają urzędy to tak samo zakłady,markety itp powinny zostać zamknięte na dwa tygodnie.
2020-03-18 13:59:22
Bugs: john: a gdzie ja napisałem, że jestem urzędnikiem? Patrząc na to jakie u nas są obecnie obostrzenia to wychodzi, że na ten moment mamy najmniej rygorystyczne, a zaczynaliśmy je wprowadzać pierwsi. Czesi maja zakaz poruszania się 'bez celu', wprowadzają obowiązek wychodzenia tylko w maseczkach, Francuzi stan wyjątkowy, to samo Niemcy więc łaskawie skończ ujadać jak pies przy budzie bo w interesie nas wszystkich jest ograniczenie kontaktów do maksymalnego minimum, a takim jest łażenie 'do urzędu' za sprawami nieistotnymi. Zresztą, masz odpowiedź wyżej, że urząd działa tylko nie obsługuje petentów bezpośrednio, podobnie jest w Jastrzębiu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: