Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydrukuj paszport i ruszaj w trasę!

Pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zwiedzania. W przemierzaniu kolejnych szlaków turystycznych ma pomóc paszport covidowy, który już można wydrukować lub skorzystać ze specjalnej aplikacji.

Siedem państw UE – Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Chorwacja i Polska – zdecydowało o połączeniu się z unijnym systemem informatycznym weryfikującym certyfikaty COVID i rozpoczęło ich wydawanie. Kolejne kraje przygotowują się do wydawania takich certyfikatów.

Paszport covidowy to nic innego, jak elektroniczny certyfikat, potwierdzający fakt, że jesteśmy zaszczepieni, mamy negatywny wynik testu lub jesteśmy ozdrowieńcami. To ma ułatwić podróżowanie. Stosowny certyfikat można pobrać z platformy pacjent.gov.pl.

Paszporty covidowe obowiązują w Polsce i krajach, które chętnie odwiedzamy, takich jak Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja i Chorwacja

Paszporty covidowe działają już w Grecji, Chorwacji, niebawem również w Bułgarii. Do końca czerwca będzie gotowy również ten system w Niemczech.

W Czechach uruchomiono specjalna mobilna aplikację, która pozwala również na identyfikację osób zaszczepionych lub ozdrowieńców. Co ważne Czechy, uznały, że potrzebną odporność przeciwko koronawirusowi daje już pierwsza dawka szczepionki; musi od niej upłynąć co najmniej 22 dni. Od podania szczepionki jednodawkowej musi zaś minąć co najmniej 14 dni.

Certyfikat w aplikacji mobilnej ma służyć do przekraczania granic, ale także do wejścia do restauracji, muzeów lub udziału w akcjach kulturalnych lub sportowych.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-03 23:09:00
ameropa: Naiwni tylko z tego będa korzystać ale nie wolni ludzie. Niedługo będa segregować jak przed wojną w III Rzeszy....
2021-06-04 09:00:09
św. Patryk.: segregują już od dawna - nie zauważyłeś/aś? nawet jak chcesz swoim autem pojeździć to podlegasz brutalnej segregacji i tylko z certyfikatem ci pozwolą, prostej roboty nie dostaniesz jak nie pokażesz certyfikatu ukończenia podstawówki itp - a naiwni to myślą, że płasko pod sufitem to powód do dumy - no nie, przykro mi :D
2021-06-04 13:41:56
Oko: Wlej do baku nieprzebadane paliwo, które może uszkodzić ci silnik i napisz potem kilka dalszych mądrości.
2021-06-04 15:45:20
alabe: Całe szczęście ,że ameropy są w mniejszości.
2021-06-04 15:45:24
alabe: Całe szczęście ,że ameropy są w mniejszości.
2021-06-04 17:50:12
św. Patryk.: oczko nie wiem co to było, przebadane czy nie, ale tobie zaszkodziło - na główkę konkretnie w tym przypadku :D
2021-06-04 21:34:40
ameropa: "Narracja rządowa obfituje w sprzeczności i absurdy, co jest całkowicie ignorowane przez większość dziennikarzy. Proszę zwrócić uwagę, że żadne mainstreamowe media nie protestują, gdy wprowadzane są paszporty szczepionkowe. Zaszczepieni są zwolnieni z kwarantanny, nie wliczają się do limitów osób na wydarzeniach kulturalnych. Dlaczego nikt nie zapytał, co to ma na celu, poza segregacją sanitarną? Przecież zaszczepieni, dokładnie tak samo jak niezaszczepieni mogą przenosić wirusa. To jest rzecz oczywista, znana w medycynie od lat", Dr Zbigniew Hałat.
2021-06-04 22:39:19
Kankee: Dr Hałat ze swym rozwojem w dziedzinie epidemiologii zatrzymał się 20 lat temu, a zamiast nabywać wiedzy agituje w radiu Maryja. Wirus np Odry też krąży w środowisku tylko nie chorujemy bo jesteśmy zaszczepieni, a tam gdzie rodzice antyszczepionkowcy prężnie działają Odra wraca w przedszkolach.
2021-06-04 22:59:59
św. Patryk.: mam poważne pytanie do płaskich: jak to jest, wyszukujecie w necie jakichś egzotycznych hałatów itp, wierzycie w to co piszą, a jednocześnie odrzucacie to co piszą i mówią jednym głosem najbardziej uznane autorytety na całym świecie - ja chciałby wiedzieć dlaczego? dlaczego akurat hałatom wierzycie, czy tylko dlatego, że ich tłumaczenia są strawne dla waszych płaskich mózgów, a te inne już nie? bo te drugie za trudne czy jak? a może macie tak poukładane w genach, że wszędzie widzicie spisek? a może sami tak żyjecie, że wszystkich wkoło staracie się oszukiwać, gracie przed nimi całe życie i sądzicie, że cały świat jest taki? poproszę o poważne odpowiedzi, najlepiej w kolejności alfabetycznej
2021-06-05 08:15:46
ameropa: Lobby niby szczepionki która błędnie jest nazywana szczepionką i eksperymentu medycznego dziąła gdzie może... Naiwni tylko wierza takim jak Gut i inni hohsztaplerzy na usługach mafii farmaceutycznych. Te niby szczepionki nie powodują że nikt się nie zarazi tylko spowodują co najwyżej lżejszy przebieg choroby. To wszystko a fakt, że to expreyment medyczny jest faktem. Ogłupianie ludzi trwa. Mądrzy zostaną.
2021-06-05 08:29:26
Kankee: Coś co jest dopuszczone na rynek farmaceutyczny z rzeczy samej nie może być eksperymentem medycznym. Po to właśnie jest obowiązek dla wszystkich, także dla zaszczepionych , noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach żeby ludzie się nie zarażali, to że dr Hałat w swym kościółku widzi co innego to inna sprawa. Tylko Koszor cieszy się jak głupi że ludzi bez maseczek widzi w sklepie i kościele.
2021-06-05 11:14:42
ameropa: "Szczepionki" sa dopuszczone warunkowo na rok. Bo to experyment medyczny.
2021-06-05 15:10:56
Kankee: Słowa rzecznika praw pacjenta: warunkowe dopuszczenie do obrotu jest stosowanym od lat mechanizmem prawa unijnego, który pozwala na rejestrację produktów leczniczych, gdy dostępne dane wynikające z badań klinicznych są mniej wyczerpujące niż wymagane przy standardowej procedurze dopuszczenia, ale wskazują na wyższość korzyści z jego stosowania od potencjalnego ryzyka...Warunkowość dopuszczenia wiąże się przede wszystkim z tym, że producent jest zobowiązany do dostarczenia w określonym czasie uzupełniających danych klinicznych.'' Zresztą za niedługo skończą się badania IV fazy i skończą się wasze dywagacje co do eksperymentu.
2021-06-05 15:44:53
ameropa: Musza Ci nieźle płacić, zdradż kto Ci płaci Pfizer czy który? A może z naszych podatków jak wilu dziennikarzy i mediów ma płacone? Dobry towar nie potrzebuje reklamy tylko chłam i badziwie się wciska na chama i stosuje propagande na siłę! https://www.youtube.com/watch?v=GlXmGYJM-lQ&t=754s Wierz dalej w bajki o pochodzeniu koronki od zwierzecia i inne bajki wciskane przez komusze WHO... Ciekawostka, sam szef Pfizera do dziś się nie zaszczepił własną szczepionką :D Naiwnych nie sieją, sami się rodzą! Żadna szczepionka nie była w Polsce przebadana!
2021-06-05 16:20:33
ameropa: " Jakikolwiek przymus wprowadzany w związku ze szczepieniami na Covid-19 jest niezgodny z konstytucją. Ta gwarantuje bowiem wszystkim obywatelom prawo do ochrony zdrowia. Jej art. 30 mówi tez wprost o godnosci człowieka, tak więc zmuszanie go do poddawania się takiej czynnosci jest jej obrazą-człowiek nie jest własnością państwa!". "Poza tym każdy ma prawo decydowania o życiu osobistym, a ponadto w obecnej sytuacji poddanie się szczepieniu jest w istocie swego rodzaju exprerymentem medycznym. Wprowadzane zakazy i nakazy związane ze szczepieniem moga być źródłem krzywdy ludzi i podejmowania prób rozmaitego obejścia zakazów". Prof. Ryszard Piotrowski-konstytucjonalista.
2021-06-05 16:47:56
Kankee: Otóż nikt mi nie płaci, jestem człowiekiem myślącym samodzielnie, chociaż wg ciebie nie myślę. Natomiast u ciebie, koszora i podobnych widzę jeden schemat myślenia: że spisek firm farmaceutycznych, że ludzie przekupieni i zastraszeni, że segregacja, obozy, depopulacja , jaracie się to swoją niby wolnością- to wszystko jedna nauka z jednej szkółki. Nie chcesz się szczepić to się nie szczep, ile razy można powtarzać że szczepienie nie jest obowiązkowe. Jakie to ma znaczenie skąd pochodzi wirus Sars cov 2- jest i tyle, ważne jak się przed nim chronić. ja wolę taką szczepionke niż żadną.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: