Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydali prawie 500 obiadów

To była już ósma edycja, Międzynarodowej Ekumenicznej Wigilii dla podopiecznych Domów Seniora, Domów Pomocy Społecznej oraz oddziału psychiatrycznego w regionie.

Za inicjatywę, której pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku odpowiada kucharz z Jastrzębia-Zdroju, Michał Bałazy, który wraz z grupą wolontariuszy, przedsiębiorców i dobroczyńców obdarowuje nie tylko posiłkiem, ale przede wszystkim poświęconym czasem seniorów, podopiecznych DPS czy oddziału psychiatrycznego.

- 8 Międzynarodowa Ekumeniczna Wigilia dla podopiecznych Domów Seniora, Domów Pomocy Społecznej oraz oddziału psychiatrycznego ośrodka prowadzonego przez siostry Elżbietanki skupiła ponad 200 gości z 12 ośrodków umiejscowionych w całym regionie pogranicza – podaje Michał Bałazy: - Kolejny raz dzięki uprzejmości właścicieli Kamienicy Kończakowskich, mogliśmy gościć w przepięknej historycznej sali restauracji Pod Brunatnym Jeleniem.

Wspiera go ekipa kucharzy i wolontariuszy:

- Konrada Klimka (Markowa destylarnia - Szczyrk) i Łukasza Kończaka (Hotel Racibor - Racibórz) wspierał zespół wolontariuszy grupy DeLonghi z Polski, Czech, Słowacji oraz Włoch. O sprawne działanie sali zadbała Natalia Padlo  (Odskocznia - Chata w Wiśle) a logistyką zajęła się Kasia Jendrzejczak – wymienia inicjator.

Przygotowano 270 obiadów dla gości restauracji Pod Brunatnym Jeleniem oraz nieco ponad 120 obiadów dla pacjentów którzy ze względów zdrowotnych nie mogli przybyć na świąteczne spotkanie.

- Dzięki firmom, instytucjom i wsparciu indywidualnemu, kolejny raz udało się zorganizować to małe, ale dla nas bardzo duże, przedsięwzięcie. Ma na celu jedynie podarowanie odrobiny czasu tym, którzy nie wymagają niczego, a jedynie proszę o chwilę rozmowy – mówi Bałazy i dodaje: Wierzę, że dzięki naszym działaniom, starość, która " Panu Bogu nie wyszła" staje się nieco mniej smutna, chociaż przez ten krótki czas w roku.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: