Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydali ponad milion złotych na remonty dróg w Zbytkowie

Zbytków w gminie Strumień będzie miał wyremontowane drogi. Ulica Strażacka i Sportowa są jak nowe. Koszt tych inwestycji to ponad milion złotych.

Choć to jedna z najmniejszych miejscowości w gminie, może poszczycić się remontami dróg za ponad milion złotych. Ulica Sportowa od czerwca jest już gotowa, kończą się prace przy przebudowie na ul. Strażackiej.

Dobiega końca przebudowa odprowadzenia wody deszczowej z fragmentu ulicy Strażackiej wraz z przebudową drogi. Prace dotyczą odcinka około 283 m, gdzie wykonany zostanie również system odwodnienia pasa drogowego.
- Zakres robót obejmuje stabilizację istniejącego podłoża, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych i dwuwarstwowej nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie kanalizacji deszczowej grawitacyjno-ciśnieniowej, montaż i uzbrojenie przepompowni wód deszczowych w istniejącym zbiorniku retencyjnym. Koszt inwestycji to około 700 tys. zł. Zadanie dofinansowane zostało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych RFIL – informuje Urząd Miejski w Strumieniu.

Jednak to nie jedyna inwestycja drogowa realizowana w ostatnich miesiącach w Zbytkowie. - W czerwcu br. zakończono przebudowę fragmentu drogi gminnej ul. Sportowej na odcinku około 265m. Zakres robót obejmował wykonanie stabilizacji istniejącego podłoża (podbudowa pomocnicza), nowych warstw konstrukcyjnych, kanalizacji deszczowej wraz z systemem odprowadzenia wody z jezdni , dwuwarstwowej nawierzchni z betonu asfaltowego, połączeń indywidualnych zjazdów z projektowaną drogą w technologii betonowej kostki brukowej, połączenie zjazdów z użytków rolnych z projektowaną drogą w technologii z kruszywa łamanego wraz z robotami towarzyszącymi. Całkowity koszt zadania wyniósł 418 tys. zł – dodaje UM Strumień.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: