Wycisnął Mistrza Polski

W miniony weekend w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc federacji WUAP. Zawody zgromadziły czołowych zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy i Szwecji. Podejścia startowe zgłosiło ponad 100 zawodników.

W kategorii 100kg startował Michał Wilk, który okazał się prawdziwą rewelacją tych zawodów. Pomimo, że zawodnik Teamu Wilk Sport dopiero szlifuje formę przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w czerwcu, już teraz dokonał pogromu swoich rywali zdobywając wszystkie możliwe w swojej kategorii trofea.

Zaliczając podejście pod 290kg (do 305kg zabrakło 1cm szczęścia), zdobył tytuł Mistrza Polski, wygrał klasyfikację open tych zawodów, uzyskał najwyższy wynik zawodów oraz wywalczył Puchar Burmistrza gminy Zalesie dla najlepszego zawodnika mistrzostw. Uzyskany wynik 290kg dał Michałowi, aż 30kg przewagę nad drugim w klasyfikacji zawodnikiem.

Zdobyty przez mieszkańca Skoczowa już 14 tytuł Mistrza Polski, mamy nadzieję będzie doskonałą podbudową pod organizowaną latem już trzecią edycję zawodów w Dwuboju Siłowym o Puchar Burmistrza Skoczowa. Organizatorami imprezy jak co roku będzie Wilk Sport Team oraz Skoczowski Klub Plato.