Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyciek gazu w hucie w Trzyńcu

We wtorek (23.11) wieczorem doszło do wycieku gazu z huty w Trzyńcu. Władze miasta apelowały o pozostanie w domu i zamykanie okien. Sytuacja szybko została jednak opanowana.

Do wycieku szkodliwego gazu doszło we wtorek (23.11) w godzinach nocnych. Przyczyną miała być awaria zbiornika. Wyciek miał nie być duży, jedynym symptomem były wskazania czujników. Rozpoczęto jednak procedurę informowania mieszkańców i apelowano o ostrożność – Dzisiaj w godzinach nocnych doszło do wycieku wysokiej klasy gazu w rejonie prac żelaznych w hucie Trzynieckiej. Nie wychodź na zewnątrz, nie wdychaj powietrza z zewnątrz. Stężenie gazu w powietrzu nie jest duże. Obecną sytuację rozwiązuje komisja ratunkowa i strażacy Trzyńca – poinformowało Miasto Trzyniec w mediach społecznościowych.

Sytuacja została szybko opanowana, obecnie (24.11) nie ma żadnego niebezpieczeństwa - Sytuacja z wyciekiem gazu opanowana. Niebezpieczeństwo minęło. Rano można iść do pracy i szkoły - przekazały władze Trzyńca.

 

JS

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-24 15:23:09
Vito: O ile mi wiadomo to wyciek był z tego zbiornika przy drodze z Lesznej. Mało kto wie ale piece w hucie zasilane są gazem. I po tym wczorajszym zajsciu się zastanawiam jak to możliwe że czesi postawili taka bombę przy samej granicy?
2021-11-24 15:45:42
tom lem: .. ciekawe że w ramach przyjaźni Gabrysi z Gabrysią, nie został postawiony fb w stan "ALARMU" ;-) oczywiście jak zwykle przy takich awariach, wyciek nie był nieszkodliwy dla ludzi, bardziej niż kominy z huty.
2021-11-24 15:46:11
OWCZARZY1: Teraz my musimy ich zaskarżyć do komisji europejskiej że stwarzają zagrożenie dla naszego regionu i niech płacą 1000000 euro dziennie kary !!!
2021-11-24 16:06:52
Hejo: W Czarnobylu też tak prędko informowano
2021-11-24 16:08:22
sierżant_Niemyty_Wycior: 3 komentarze trzech dętych gazem autorów, co jeden to głupszy
2021-11-24 16:09:12
sierżant_Niemyty_Wycior: czwarty się napompował
2021-11-24 17:23:53
krzysztof  mm: "Poniedziałek, godz. 20, Warszawa. Do luksusowego rządowego bmw wsiada minister Mariusz Kamiński z kierowcą. Szef MSW jest w dobrym humorze, bo właśnie udzielił wywiadu w telewizji Polsat. Kamiński mówił w nim głównie o kryzysie na granicy, ale nie zabrakło również tematu Donalda Tuska, któremu policja w weekend za przekroczenie prędkości zabrała prawo jazdy. – Jestem niezwykle rozczarowany postawą byłego premiera, który dopuścił się czynu aspołecznego, niezwykle nagannego – grzmiał przed kamerami wpływowy polityk PiS. Tymczasem już kilka minut później jego kierowca w terenie zabudowanym na jednej z ulic Warszawy jechał ponad 90 km/h! Za takie przekroczenie prędkości kierowca powinien dostać mandat w wysokości 300–400 zł i 8 punktów karnych. – Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, ale od tych, którzy tworzą prawo i zajmują bardzo wysokie stanowiska w rządzie, wymaga się zdecydowanie więcej. Oni powinni świecić przykładem. Jeżeli chodzi o standardy postępowania, to poprzeczkę bardzo wysoko zawiesił Donald Tusk. Nie ma co ukrywać, że popełnił rażące wykroczenie, ale przyznał się do winy, nie chował się za prawnikami, tylko przyjął mandat. Od razu stwierdził, że kara była adekwatna do wykroczenia. I tego oczekuję od innych polityków. Tylko czekałem, aż któryś ze znanych polityków popełni takie wykroczenie i zastanawiałem się, jak się zachowa"
2021-11-24 17:24:20
krzysztof  mm: to dopiero był wyciek gazu
2021-11-24 17:24:42
krzysztof  mm: do dechy, ale na immunitecie
2021-11-24 17:27:44
krzysztof  mm: KOlejny na pełnym gazie. Łukasz Mejza - od 2021 poseł na Sejm IX kadencji, a także sekretarz stanu w resortach odpowiedzialnych za sport. Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia. Ujawniamy dokumentację biznesu Łukasza Mejzy.
2021-11-24 17:28:17
krzysztof  mm: Byli u mnie w drugiej połowie ubiegłego roku. We czterech. Moja Hania ma dystrofię mięśniową, a pan Mejza i ci inni zaczęli tłumaczyć, że istnieje szansa na wyleczenie córki - wspomina pani Patrycja z Trzcińska-Zdroju. - Zrobili mi nadzieję. Mama 6-letniej Poli miała uzbierać 1,2 mln zł. Leczenia nie ma, została jej zmyślona faktura na 300 tys. dolarów.
2021-11-24 17:29:11
krzysztof  mm: Zdjęcie ma podpis: "Szczęśliwy lekarz wspierający pozytywne dziecko chore na raka noszące chustę". W agencji fotograficznej kosztuje 63 dolary - dziś to około 263 zł. Lekarz i dziecko uśmiechają się z okładki folderu reklamowego firmy Łukasza Mejzy - nowego wiceministra sportu w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Hasło firmy Vinci NeoClinic brzmi: "Leczymy nieuleczalne". Opatrzony zdjęciem za 63 dolary folder reklamowy ma tytuł: "Materiał dla pacjenta. Pluripotencjalne komórki macierzyste i choroby nowotworowe". Słowo wyjaśnienia: pluripotencjalne komórki macierzyste to te, które przekształcają się w każdą tkankę i narząd organizmu. Zaczynają swoją pracę już w zarodku człowieka. I można też je w tym momencie pozyskać. Przez 23 strony pacjent jest przekonywany, że komórki o trudnej nazwie są skuteczne w leczeniu praktycznie wszystkich odmian raka. Nowotwór piersi? Terapia działa. Rak płuc lub jelita grubego? Też. Białaczka? Owszem. Sprosta też nowotworowi prostaty, żołądka, szyjki macicy, pęcherza, jajników i jąder. Rak jelita grubego - przez niedbałość - pojawia się nawet dwa razy na liście leczonych schorzeń. "Nasi pacjenci to w głównej mierze osoby, które cierpią na schorzenia uznawane do tej pory za nieuleczalne. (...) terapia Vinci NeoClinic łamie wszystkie bariery znane do tej pory w medycynie" - to fragment opisu przedsiębiorstwa na samym początku ulotki.
2021-11-24 17:30:02
krzysztof  mm: Na ostatniej stronie jest numer telefonu do Łukasza Mejzy. Można dzwonić i umawiać się na leczenie. Cena leczenia: 80 tysięcy dolarów na start. Jest też inny folder. Tytuł: "Materiały dla pacjenta. Pluripotencjalne komórki macierzyste i choroby neurologiczne". Na liście schorzeń, z którymi ma walczyć metoda Vinci NeoClinic, są autyzm, udar mózgu, choroby Alzheimera i Parkinsona, stwardnienie rozsiane, dystrofia mięśni (czyli ich powolny zanik), ma sobie radzić nawet z odbudową układu nerwowego. Schemat jest ten sam. Przez 26 stron chory jest przekonywany, że bilet do jego zdrowia ma firma obecnego wiceministra. Na końcu numer telefonu do przedstawiciela firmy. Numer Łukasza Mejzy. Trzecia ulotka jest dla seniorów. Obiecuje wieczną młodość. "Nasi pacjenci to w głównej mierze osoby, które wymagają od życia więcej i chcą dokonać niemożliwego". Na liście rzekomo rozwiązywanych przez terapię problemów są kłopoty ze wzrokiem i słuchem, a nawet sprawność seksualna.
2021-11-24 17:31:19
krzysztof  mm: itede, itepe, PiS jest dziś bezkarny, nie tylko na polskich drogach - więcej o tych złodziejach tu: wiadomosci.wp.pl/jak-lukasz-mejza-postanowil-zarobic-na-cierpieniu-6707957619456960a
2021-11-24 21:24:08
FoxTrot: Chory krzysio znowu chwali się, że umie wklejać teksty z niezależnej prasy : wyborczej, tvnu i okopress (czyli też wyborczej).
2021-11-25 06:48:35
pół_Sasina_z_Wiślicy: ale jaki to był gaz to już nikogo nie interesuje?
2021-11-25 06:55:51
Anthony: OWCZARZY zaskarżaj, jestem za, i napisz jak ci poszło
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: