Wychowanek Kończyc Małych bohaterem Karwiny

Wiele wskazywało na to, że piłkarze Slavii Praga wywiozą komplet z Karwiny, ale bohaterem gospodarzy okazał się 19-letni Kacper Zych, który zdobył debiutancką bramkę w barwach MFK i zespoły podzieliły się punktami.

- Drużyna z wielkim sercem stanęła dziś do walki przeciwko ekipie ze sporą jakością - przyznał Jozef Weber po spotkaniu. - Jestem szczęśliwy, że powiodło nam się przy stanach 1:2 oraz 2:3 wrócić do gry. Moi podopieczni dali z siebie wszystko - dodał szkoleniowiec gospodarzy. Nie dziwi radość u 50-letniego trenera, ponieważ Karwina, jako pierwsza w tym sezonie, powstrzymała mistrzów Czech.

Slavia, po raz drugi w meczu, objęła prowadzenie w 65. minucie, a na listę strzelców wpisał się Traore. Czas uciekał, a ataki Karwiny nie przynosiły efektów. W 81. minucie na murawie pojawił się Kacper Zych. 19-letni wychowanek Kończyc Małych został bohaterem MFK, po tym jak w wraz z końcem regulaminowego czasu gry, po sporym zamieszaniu przy rzucie rożnym, najlepiej zorientował się w polu karnym i skierował futbolówkę do siatki. Dla Zycha to debiutanckie trafienie w barwach Karwiny.

Karwina pozostaje jedną z dwóch drużyn w Fortuna Lidze, która dotąd nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Jednak, punkt wywalczony we wczorajszym starciu ze Slavią, pozwolił jej podskoczyć na 14. miejsce w tabeli.