Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyburzą siedzibę LKS?

Nie udało się sprzedać budynku, w którym kiedyś siedzibę miał Klub Sportowy LKS Kończyce Małe. Mimo ogłoszonego przetargu, nie znalazł się chętny na jego zakup, dlatego podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice zaniechano pomysłu jego sprzedaży. Jakie będą losy tego będącego w niezbyt dobrym stanie obiektu? Czy zostanie zburzony? Wkrótce się okaże.

W 2013 roku dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej do użytku oddano nowy budynek przy ul. Jagiellońskiej, to w nim obecnie znajduje się siedziba LKS’u oraz gminnej biblioteki. Stary obiekt stał się więc zbędny.

Nieużytkowany budynek zaczął popadać w ruinę i mimo tego, że został wystawiony na sprzedaż, a jego cena z czasem spadała, i tak nie znalazł się chętny, by go kupić i zagospodarować. Radni podczas ostatniej sesji podjęli więc uchwałę, w której wycofują się ze sprzedaży, a o dalszym losie budynku ma zadecydować wójt gminy. 

Nieoficjanie udało nam sie dowiedzieć, że jednym z planów jest wyburzenie budynku, a w jego miejsce miałby powstać parking, który byłby również wykorzystywany jako rolkowisko. 

 (red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-23 21:47:49
zakrzak99: kupcow na ten obiekt bylo duzo ,tylko gmina nie wyraziła zgody na daną działalność.a nowy budynek który gmina oddała nie nadaje sie do prowadzenia zawdów sportowych ,poniewaz szatnie są tak małe ze niektorzy zawodnicy muszą przebierać się na korytarzu lub w łażni<br />
2015-09-24 09:15:10
Przepierón: Umieścić tam azylantów, to będzie dla nich luksus.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: