Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybudują, ale drożej

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

350 tysięcy złotych – na taką wartość opiewał kosztorys inwestorski budowy nowej trybuny na stadionie Robotniczego Klubu Sportowego ‘Cukrownik’ w Chybiu. Inwestycja konieczna, bo stare zadaszenie nie nadaje się już do użytku. O planach inwestycyjnych w Chybiu pisaliśmy w materiale: Chybie jaki budżet?

Część z zakładanych wydatków udało się pozyskać z zewnętrznych źródeł. Niestety, pierwszy przetarg nie przyniósł rozwiązania, bo zgłosił się tylko jedna firma, która zaoferowała, że zadanie wykona za… 700 tys. zł. - Kwota dwukrotnie przekraczała wartość kosztorysu inwestorskiego. Ogłosiliśmy drugi przetarg, ponownie zgłosiła się ta sama firma, jednak znacznie obniżyła cenę – tłumaczy Ewelina Dobrowolska – Radomińska, zastępca wójta Chybia.

Mimo obniżenia ceny i tak była ona o wiele większa od zakładanej o niespełna 200 tys. zł. Stąd też w czasie trwania wakacji zwołano sesję nadzwyczajną. Podczas niej radni nanieśli poprawki do budżetu. Bez przesunięć w nim nie można było zakończyć procedury przetargowej i podpisać umowy z wykonawcą. Czy nie lepiej by było ogłosić trzeci przetarg? Zdaniem zastępczyni wójta, nie, bo mimo kolejnego, drugiego ogłoszenia, tylko jedna firma się do postępowania zgłosiła. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ogłoszenie trafiło do jak największej liczby firm, sami znaleźliśmy przedsiębiorstwa, które tego typu pracami się zajmują. Wysłaliśmy do nich wiadomość o przetargu, jednak nie było żadnego zainteresowania. Oczekiwanie na kolejny przetarg niewiele by zmieniło.

Brakujące 200 tysięcy na trybunę przesunięto z zaplanowanej modernizacji terenu rekreacyjnego w Mnichu. Jednak, jak słyszymy w chybskim urzędzie, te ruchy w budżecie nie spowodują zagrożenia dla tej inwestycji. Będzie ona i tak rozłożona na dwa lata i w pełni zrealizowana. Gmina mogła zrezygnować też z inwestycji, ale wówczas straciłaby otrzymane dofinansowanie na ten cel, które udało sie pozyskać w Lokalnej Grupie Działania ‘Cieszyńska Kraina’, w wysokości 220 tys. zł.

- Trybuna będzie miała nie tylko nowe zadaszenie, widownię, nowe siedzenia. Miejsce będą miały również osoby niepełnosprawne. Inwestycja ma trwać trzy miesiące. Wykonawca deklaruje, że do końca listopada zdąży – informuje Dobrowolska – Radomińska. Niebawem zostanie podpisane przekazanie placu budowy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: