Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybuch i pożar w Pogwizdowie (foto)

Dziś (09.03.2020) do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Północnej w Pogwizdowie. Zgodnie ze zgłoszeniem, w jednym z budynków jednorodzinnych miało dojść do wybuchu butli z gazem i pożaru. Faktycznie, gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że pali się piwnica. Aktualnie (12:00) sytuacja jest już opanowana, jednak inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz korzystania z budynku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (09.03.2020) rano. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym (nieoficjalnie mówi się o wybuchu butli z gazem, jednak przyczyny pożaru ma ustalić obecna na miejscu policja) – jedna osoba została przewieziona do szpitala, budynek jest zamieszkiwany przez sześcioosobową rodzinę. Aktualnie budynek jest stabilizowany i prowadzona jest ewakuacja mienia. Na miejscu obecnie pracuje 9 zastępów straży pożarnej – wyjaśnił dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

Budynek jest zniszczony, na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, który wydał zakaz korzystania z budynku do czasu przeprowadzenia ekspertyz przez stosowne służb. Wójt Grzegorz Sikorski również przybył na miejsce zdarzenia, aktualnie trwa ustalanie, gdzie sześcioosobowa rodzina ma się podziać.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: