Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybrano Radę Starszych Bractwa

W czwartek (28.03) w restauracji Korbasowy Dwór odbyło się Walne Zebranie Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego. Zgodnie ze statutem wybrano Radę Starszych Bractwa na kolejne 3 lata. Hetmanem Bractwa - Prezesem Zarządu został Piotr Bogaczewski.

Cieszyńskie Bractwo Kurkowe z nowym zarządem. Hetmanem Bractwa - Prezesem Zarządu został Piotr Bogaczewski, Strażnikiem Honoru i Tradycji- vice Prezesem Jacek Lipiński, Strażnikiem Pergaminu- Sekretarzem Andrzej Jakubiec, Strażnikiem Skarbu -Skarbnikiem Aleksander Skonieczny, Strażnikami Broni- Strzelmistrzami Tadeusz Żyła i Czesław Kanafek, Chorążym Bractwa został Henryk Klajsek. 

Bractwo jest spadkobiercą tradycji i kontynuatorem działalności historycznej cieszyńskiego Bractwa Kurkowego. Krzewi świadomości patriotyczne i obywatelskie względem Rzeczpospolitej Polskiej, popularyzuje tradycje i historię Polski. Celem Bractwa jest również pielęgnowanie gotowości bojowej dla obrony Państwa i tradycji strzeleckich na Śląsku Cieszyńskim - podkreśla Wiceprezes Jacek Lipiński.  

Dodajmy, iż CBK jako Klub sportowy, jest zarejestrowany w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Aktywnie angażuje się w promowanie i rozwijanie strzelectwa sportowego poprzez organizację zawodów, treningów oraz szkoleń. Krótki opis działalności klubu przedstawia Prezes Piotr Bogaczewski: 

  1. Organizacja zawodów: Klub regularnie organizuje zawody w różnych kategoriach strzeleckich, takich jak pistolet centralny i boczny zapłon, karabin centralny i boczny zapłon, oraz strzelba gładkolufowa. Te zawody są zgodne z regulaminami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i stanowią platformę dla strzelców do rywalizacji oraz doskonalenia swoich umiejętności.
  2. Treningi dla strzelców: Klub oferuje treningi dla strzelców, którzy chcą rozwijać się zarówno w dyscyplinach statycznych tzw. tarczowych jak i w dyscyplinach dynamicznych. Treningi z pistoletu, karabinu jak i ze strzelby. Te sesje treningowe są prowadzone przez doświadczonych instruktorów strzelectwa i pozwalają członkom klubu doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
  3. Szkolenia z broni pneumatycznej dla młodzieży: Klub angażuje się również w szkolenia z broni pneumatycznej dla młodzieży, wykorzystując do tego celu pistolety i karabinki wyczynowe zakupione specjalnie do tego celu. Te szkolenia mają na celu wprowadzenie młodych osób w świat strzelectwa sportowego oraz rozwijanie ich umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.
  4. Udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich: Członkowie klubu aktywnie uczestniczą w zawodach wojewódzkich oraz na arenie ogólnopolskiej, gdzie wyróżniają się szczególnie w konkurencjach pistoletowych, w konkurencjach śrutowych jak i w dyscyplinach strzeleckich z broni pneumatycznej. Ich zaangażowanie przyczynia się do promocji klubu oraz rozwijania strzelectwa sportowego nie tylko na terenie naszego powiatu, ale również na szczeblu regionalnym i krajowym.
  5. Promowanie strzelectwa sportowego: Klub stawia na młodzież i tworzy warunki do uczestnictwa we współzawodnictwie dla każdej osoby pragnącej dołączyć do grona strzeleckiego. Poprzez organizację zawodów, treningów i szkoleń klub stara się upowszechniać wiedzę na temat strzelectwa sportowego oraz zachęcać kolejne osoby do aktywnego udziału w tych dyscyplinach.

Działalność klubu odznacza się pasją do strzelectwa sportowego oraz zaangażowaniem w rozwijanie umiejętności strzeleckich u swoich członków, zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Klub stanowi istotną społeczność dla wszystkich miłośników strzelectwa sportowego w regionie, zapewniając im platformę do rywalizacji, nauki i rozwoju. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-31 19:27:22
Tustela: Pierwsze słyszę o takiej dynamicznej formacjii w Cieszynie,raczej działają w konspiracji i szczelnie zamkniętym gronie....
2024-04-01 09:12:31
Tomasz_K: Prawie żaden z Panów widocznych na zdjęciu, nie przyłożył ręki do tego co zostało wymienione w 5 punktach. Cały zespół, który tworzył te wydarzenia, brał udział w zawodach w całej Polsce, odszedł z Bractwa w niemiłej atmosferze. Tym Panom pozostało tylko chwalić się czyjąś, dobrze wykonaną pracą. Bieżący rok pokaże na ile w tym, co zostało zawarte w tych 5 punktach, jest prawdziwe.
2024-04-01 16:25:34
suski: dotacja od Ziobry była?
2024-04-02 18:24:36
kachula: Klub sam w sobie nie organizuje niczego i nie uczestniczy w zawodach. Organizowaly to głównie osoby, których już nie ma w klubie. Strzelców już też zostało niewielu, co zdecydowanie zmienia charakter tej organizacji. Ale taki był kierunek od jakiegoś czasu i tak się też podziało. Tym samym nie jest to obecnie platforma do rywalizacji, nauki i rozwoju. Czy to się zmieni? Szczerze wątpię.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: