Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory za pasem. Na kogo będziemy głosować?

W najbliższą niedzielę (28.06) odbędą się wybory prezydenckie, które pierwotnie były zaplanowane na 10 maja. Poniżej znajdziecie informacje o każdym z kandydatów, którzy ubiegają się o najwyższy urząd w państwie.

Państwowa Komisja Wyborcza do udziału w czerwcowych wyborach dopuściła jedenastu kandydatów. Do dziesiątki, jaka została zarejestrowana przed zaplanowanym na maj głosowaniem, dołączył przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski. Poniżej pełna lista ułożona w kolejności alfabetycznej według nazwisk:

 • Robert Biedroń - kandydat zgłoszony przez porozumienie Lewica, na które składa się Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem i Wiosna Roberta Biedronia. Obecny poseł do Parlamentu Europejskiego, były prezydent Słupska. Jego założenia programowe znajdują się na stronie robertbiedron.pl
 • Krzysztof Bosak - poseł i kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Jego założenia programowe można pobrać ze strony bosak2020.pl.
 • Andrzej Duda - obecny Prezydent Rzeczypospolitej, popierany przez partię Prawo i Sprawiedliwość. W latach 2011-2014 był posłem na Sejm RP, a w latach 2014-2015 posłem do Parlamentu Europejskiego. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie andrzejduda.pl
 • Marek Jakubiak - założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej, były poseł na Sejm RP, przedsiębiorca browarniczy. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie marekjakubiak2020.pl.
 • Szymon Hołownia - niezależny kandydat, wcześniej niezwiązany z polityką. Publicysta Tygodnia Powszechnego, osobowość telewizyjna. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie holownia2020.pl
 • Władysław Kosiniak-Kamysz - Poseł na Sejm RP i kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie kosiniakkamysz.pl
 • Mirosław Piotrowski - kandydat niezależny, były poseł do Parlamentu Europejskiego, założyciel i przewodniczący ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie piotrowski.org.pl.
 • Paweł Tanajno - kandydat niezależny, przedsiębiorca i działacz polityczny. Wcześniej związany z Platformą Obywatelską oraz partią Kukiz'15. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie internetowej tanajno2020.pl.
 • Rafał Trzaskowski - kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej, obecny prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie trzaskowski2020.pl
 • Waldemar Witkowski - były wicewojewoda wielkopolski, przewodniczący Unii Pracy. Pytany o program wyborczy powołuje się na wartości i założenia Unii Pracy - można je znaleźć na stronie uniapracy.org.pl.
 • Stanisław Żółtek - były działacz Unii Polityki Realnej i Kongresu Nowej Prawicy, a także były poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego założenia programowe można znaleźć na stronie stanislawzoltek.pl

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-22 14:21:36
Marx: Na Biedronia!
2020-06-22 14:39:17
Bugs: Przeciwnicy rządu w drugiej turze zagłosują nawet na małpę w ogrodniczkach byleby nie głosować na PIS.
2020-06-22 17:22:23
krzysztof.mm: raz się zgodzę z bugsem - nawet małpa byłaby lepsza na tym stanowisku niż budyniowaty długopis [nota bene na oko różnic niewiele] - no i szczerze gostek zapodaje, że to nie na niezależnego kandydata, tylko na PiS opcja z tym budyniem - zgadza się, i dlatego każdy tylko nie ten dziad sakramencki
2020-06-22 19:42:26
jasper: Gierkowi doprowadzenie do bankructwa zajelo 11 lat, Kaczynski zafundowal 5 letni bal na Titanicu.....Kwestia czasu kiedy zatonie ?! Wybierajac Dude wybieracie Kaczynskiego. Bo tak naprawde rzadzi szary posel bez zadnego trybu i bez zadnej odpowiedzalnosci. Osoby ktore posiadaja chociaz dwie szare komorki widza, ze zwolennicy PiS sa po prostu mentalnie tacy jak prezes Kaczynski i nic im go nie zobrzydzi, bo wtedy musieliby zmierzyc sie z wlasnym ja, a to jest niezwykle trudne.
2020-06-22 21:13:55
Skywalker: jak wybory to tylko Andrzej Doda facebook.com/kabaretpl/videos/vb.532146146829690/308273360336079/?type=2&theater
2020-06-22 21:31:15
Wiederholec: Widzę, że niektórzy czerpią informację wyłącznie z Gazety Wyborczej. Jak bardzo wiarygodna to jest to gazeta dziś przekonał się znany kompozytor Zbigniew Preisner cyt.: "Oczywiście jeśli informacja podana przez 'Gazetę Wyborczą', na podstawie której interweniowałem, jest nieprawdziwa, wszystkich przepraszam"
2020-06-22 22:22:58
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Jakie 11 lat??? Gierek władzę sprawował krócej! Co więcej, pierwsze oznaki kryzysu pojawiły się już w 1976.
2020-06-22 22:46:42
jasper: Mlodzi ludzie z transparentem - „ a co z klimatem” na wiecu PAD zostali odpowiednio potraktowani przez jego zwolennikow - wyzywano ich od 'komunistów, brudasów, ped*łów, dziadów, chamów, debili, gówniarzy, smarkaczy', słyszeliśmy teksty: 'wypier*alać stąd', 'nie ma tu dla was wstępu'. Jacy wyborcy taki prezydent i taka partia, mozna podsumowac ! Jakze prymitywna jest kampania Dudy, odwoluje sie w niej do najnizszych ludzkich instynktow, jak strach i nietolerancja. Polska faszystowska coraz blizej ...?
2020-06-22 23:01:38
jasper: To jest dobre :-) List pozegnalny do Prezydenta wyjezdzajacego do dalekiej Ameryki od Romana Giertycha. Nie jest on z mojej bajki ale coraz bardziej podobaja mi sie jego listy do ... „ Drogi Panie Prezydencie! - Płacze cała Polska, bo jutro Pana ostatnia podróż zagraniczna. Płacze niebo, płacze wierzba płacząca, jak wtedy gdy żegnała tułaczy emigrantów, którzy zatrwożeni sytuacją na ziemiach polskich wsiadali na "Batorego" i wyruszali przez siwe wody Bałtyku i Atlantyku aby zaznać nowego życia w Nowym Świecie.
2020-06-22 23:06:55
jasper: Wśród głosów żegnających Pana nie może zabraknąć i mojego głosu - kronikarza i piewcy dobrej zmiany. Ocierając łzy chciałbym przypomnieć to dobro, które nam pan Panie Prezydencie pozostawia jako dziedzictwo swoje i swoich kolegów, aby trochę Panu tym wspomnieniem złagodzić los tułacza. [ ]
2020-06-22 23:07:40
jasper: - [ ] Wśród najważniejszych są oczka wodne. Nikt Panie Prezydencie nie ma takiej sprawczości jak Pan, aby miesiąc po zapowiedzi oczek wodnych przed każdym domem pojawiło się ich kilka! Jedno Pana słowo zmieniło rzeczywistość i nawet jeżeli złośliwi będą mówić, że to nie Pana zasługa, lecz deszczu, to przecież czyż nie jest zasługa tego rządu, że pada, gdy to wy przejęliście relacje Polska-Bóg umieszczając swoich najlepszych przedstawicieli (Emilewicz, Macierewicz itd) na ambonach kościołów?
2020-06-22 23:08:14
jasper: - [ ] Kolejny przykład to CPK (nie przestawić liter bo wyjdzie PCK, a nie jesteśmy jeszcze na takim etapie prania mózgu społeczeństwa, aby okradanie ubogich z ubrań zaliczać do sukcesów), z którego jeszcze nie poleciał żaden samolot, ale z jego powodu już tyle polskich rodzin (członków zarządów spółek CPK) poleciało na wakacje? Czyż odbiorą im radość tej skromnej przyjemności wydawania drobnych kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie, które przytulają za swoją nieocenioną służbę, złośliwe uwagi skrajnej opozycji, że pilnują pustego pola?
2020-06-22 23:09:06
jasper: - [ ] Przecież po co mają już coś budować, skoro LOT właśnie pada? Skąd oni mogli wiedzieć, że firma trwała prawie wiek, a nagle po 5 latach rządów PiS upadnie? Gdyby ludzie więcej latali, to by nie upadła. A nie latają, bo tak im dobrze w Polsce, że nie chce im się nigdzie lecieć. A dobrze im, bo mamy dobry rząd. A więc przyczyną braku latania jest to, że opozycja nie wygrała wyborów. Czyli to ich wina. Tusk odpowiada za upadek LOT-u. To oczywiste.
2020-06-22 23:09:39
jasper: - [ ] Dudapomoc. Obiecywał Pan pomoc prawną i Pan dotrzymał. Nie wspomniał Pan wcześniej, że duda-pomoc dotyczyła tylko Pana skazanych kumpli, ale to jest szczegół. I pomoc od Dudy dla nich była, czego nikt nie zaprzeczy, a więc jest Dudapomoc.
2020-06-22 23:10:15
jasper: - [ ] Kwota wolna od podatku też się udała. Już niedługo będziemy mieli miliony bezrobotnych, więc ponieważ zarabiać nie będą, to podatków też nie zapłacą. Brawo! Genialne w swej prostocie! Fundusz na onkologię też się udał, bo jak sam Pan zauważył TVP może szerzyć profilaktykę. Więc jak ludzie będą zdrowiej żyli, to raka nie będzie. A wówczas po co wydawać pieniądze na walkę z rakiem?
2020-06-22 23:10:57
jasper: - [ ] Zmiany personalne w sądach, których symbolem będzie b. szef SN, który miał zwyczaj łazić po nocy po Warszawie w piżamie i sędzia TK, który jako były komuch zasłynął łagodnym współczuciem i życzliwością dla pedofilii stanowią szczyt Pańskich osiągnięć. Tym samym udowodnił Pan, że sędziowie mają sporo na sumieniu, a przecież opozycja broniła tej kasty. - [ ] To pasmo samych sukcesów pojedzie z Panem za ocean i choćby pana Trump spoliczkował lub wyśmiał, to sukcesy już na zawsze będą kojarzone z Panem.
2020-06-22 23:12:40
jasper: Tylko proszę nie zapomnieć chociażby składanego krzesła! Zawsze życzliwy, Roman Giertych. PS Studiował Pan już przepisy azylowe USA? Może warto tam poczekać na wyniki wyborów? - [ ] I jeszcze jedna podpowiedź. Najważniejsza. Proszę wykuć na pamięć: Kan łi tejk e pikcier mister prezident? Ok? - [ ] Kan aj stej hijer? Aj dont łont tu kam bak.”
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: