Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory: Ernest Zawada

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Ernest Zawada z Koniakowa, ''szóstka'' na liście nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.

 

ERNEST ZAWADA: Prof ATH dr hab., żonaty, troje dzieci, kurator Galerii Akademickiej ATH, animator kultury i społecznik.

 

1.Dlaczego zdecydował się Pan na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?

Decyzję o starcie w wyborach do Sejmu RP podjąłem spontanicznie, widząc na polskiej scenie politycznej ciągłe waśnie i spory, które nie prowadzą do konstruktywnych rozwiązań służących Polsce, a przede wszystkim Polakom. Uznałem, że nie można milczeć i stać z boku. Potrzebny jest pragmatyzm i dyskusja prowadząca do poprawy istniejącej sytuacji.


2.Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pan poszczycić?

Od trzech lat prowadzę z powodzeniem Galerię Akademicką ATH, w której prezentowane są dzieła wybitnych twórców o europejskiej i światowej klasie. Ponadto promuję artystów, młodych twórców i studentów głównie z regionu. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym Bielska-Białej i okręgu, prowadząc warsztaty, prelekcje i wykłady.


3.Jaki Pana zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako poseł będzie Pan starał się rozwiązać?

Moim zdaniem największym problemem regionu jest narastająca frustracja, szczególnie młodych ludzi, ale również osób starszych i emerytów. Frustracja związana jest z brakiem pracy i perspektyw życiowych. W przypadku osób starszych z haniebnie niskimi uposażeniami i emeryturami. Jako poseł będę starał się walczyć o bezpieczeństwo socjalno-ekonomiczne rodzin z terenu Podbeskidzia.


4.Jakie będzie Pana zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Największym wyzwaniem dla nowego rządu będzie spełnienie, choćby części przedwyborczych obietnic.

 

5.Dlaczego wyborcy mają na Pana głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody.

Uważam, że wyborcy mogą na mnie głosować ponieważ:
-jestem człowiekiem z poza układów,
-dotychczas uczciwie, przez 20 lat pracowałem jako pedagog, znam problemy dzieci, młodzieży i dorosłych(współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Akademią Seniora w Bielsku-Białej)
-dla mnie liczy się nade wszystko człowiek jako osoba, którą trzeba wspierać, motywować do rozwoju dającego możliwości kreacji, działania i pracy przynoszącej docelowo wymierne korzyści finansowe.

 

Ernest Zawada - Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - miejsce nr 6.

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-21 21:39:12
obserwator ludowy: Kandydat Chryzostom Zawada. Kandydat ów złotousty sporów i waśni nie chce, ale tylko tych, które nie prowadzą do rozwiązań. Dlatego nie będzie stał z boku i dołączyc się chce do sporu jakiego konstruktywnego, najlepiej w sejmie. Jak czytamy w punkcie 3 frustraci mogą liczyć na jego pomocną profesorską dłoń. W punkcie 4 niczym w soczewce lub jaju filozoficznym skupiając całą swą mądrość wyrzuca z siłą karabinu jedno odkrywcze zdanie, iż spełnienie części obietnic będzie wyzwaniem dla rządu. Znawca problemów ludzkich nieżależnie od wieku posiadacza problemu. Rudy - w wieku młodzieńczym był więc zagrożony porwaniem przez Cyganów, gdyż, jak pisze prof. Kutrzeba, sami oni takich dzieci nie mają mając z kolei do nich szczególny sentyment. Dedykujemy kandydatowi Zawadzie piosenkę: <br /><br />Choć nam dzisiaj więcej wolno,<br />bo matura już w kieszeni,<br />bo się ma już to świadectwo dojrzałości.<br />Tęskno nam za gwarem szkolnym<br />i to chyba się nie zmieni.<br />Chociaż zawsze się marzyło o wolności.<br />Profesorze, pókiś jeszcze blisko nas,<br />Profesorze, wysłuchaj póki czas.<br /><br />Tą piosenką Cię żegnamy, profesorze, <br />nasze myśli będą zawsze z Tobą szły.<br />Tą piosenką przepraszamy, profesorze,<br />za kłopoty przepraszamy i za łzy.<br />To jest nasze, profesorze, pożegnanie,<br />a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć.<br />Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie,<br />jak uczciwie i mądrze żyć.<br /><br />Dziś żegnamy szkolne mury,<br />naszych dobrych profesorów,<br />przez nas wkradł się siwy włos <br />na Wasze skronie.<br />Dziękujemy z świadectwa,<br />za wykucie, trudnych wzorów.<br />Już nie dzieci, lecz dojrzałe stare konie.<br /><br />Tą piosenką Cię żegnamy, profesorze, <br />nasze myśli będą zawsze z Tobą szły.<br />Tą piosenką przepraszamy, profesorze,<br />za kłopoty przepraszamy i za łzy.<br />To jest nasze, profesorze, pożegnanie,<br />a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć.<br />Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie,<br />jak uczciwie i mądrze żyć.
2015-10-22 14:22:32
as355: A ja bym mu ludową przygrywkę od Jarka Zawady posłał ,,a co niech wie co go czeka za obiecanki . A jeżeli to prawda co mówi ?.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: