Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory do Sejmu 2015: Konrad Łabudek

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Konrad Łabudek z Cieszyna, ''dziesiątka'' na liście nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.

 

KONRAD ŁABUDEK (ur. 09.04.1981r w Cieszynie) – prawnik, ukończył UAM w Poznaniu, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji (kierunek prawo) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Ochrony Środowiska na uniwersytecie w czeskiej Ostrawie (VŠB), temat jego pracy dotyczy aspektów ochrony środowiska (EIA) na obszarach górniczych.

W latach 2011 - 2013 współzarządzał (jako jeden z członków zarządu) pierwszą prywatną kopalnią węgla kamiennego na Śląsku (PG SILESIA) i brał udział w jej udanej transformacji (restrukturyzacji). Uczestniczył w rokowaniach ze stroną związkową i jest współautorem ówcześnie najnowocześniejszego układu zbiorowego pracy w polskim górnictwie węgla kamiennego. Obecnie w działalności kancelaryjnej oraz jako prawnik korporacyjny specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz w niszowych dziedzinach, takich jak prawo górnicze czy hazardowe (działalność reglamentowana).

Urodziłem się i mieszkam w Cieszynie. Od 2012 roku żonaty z Lucie, a od kilku tygodni – szczęśliwy ojciec małej Ani.
 

1.       Dlaczego zdecydował się Pan/Pani na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?

Kandyduję w wyborach do Sejmu RP ponieważ uważam, że w naszym regionie nadal pozostaje dużo do zrobienia. Chciałbym pomóc młodym ludziom w znalezieniu dobrze płatnej pracy, aby nie uciekali z naszego regionu dalej na Śląsk. Do tego trzeba pomysłów i przedsiębiorczości, a zwłaszcza dużego pokładu energii. Moje pokolenie oczekuje zmian, a ja chciałbym te zmiany pomóc wprowadzać w życie.
 

2.       Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pan/Pani poszczycić?

 Jestem osobą początkującą w polityce, dlatego miernikiem skuteczności moich działań mogą być jedynie moje osiągnięcia zawodowe. Szczególnie dumny jestem z udziału w udanej transformacji kopalni w Czechowicach-Dziedzicach (PG SILESIA), która jest przykładem, jak przedsiębiorstwo przeznaczone do likwidacji może stać się pionierem na skalę całego kraju w ekonomice i wielkości produkcji węgla. W naszym regionie ciągle brakuje inwestycji w przedsiębiorstwa o charakterze produkcyjnym, dlatego chciałbym pomagać tworzyć nowe miejsca pracy.
 

3. Jaki Pana/Pani zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako poseł/posłanka będzie Pani/Pan starał/-a się rozwiązać?

Moim priorytetem jest poprawa warunków życia rodzin w naszym regionie, co nierozerwalnie wiąże się z ich sytuacją ekonomiczną. Sam doskonale rozumiem, jak trudna może być w dzisiejszych czasach decyzja o założeniu rodziny w naszym kraju. W związku z tym, aby ułatwić młodym ludziom wykonanie tego ważnego kroku, niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej dynamiki rozwoju gospodarczego, czyli stałe pozyskiwanie inwestorów i tworzenie nowych miejsc pracy.
 

4. Jakie będzie Pana/Pani zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Uważam, że na Śląsku rząd skupi się zapewne w pierwszej kolejności na naprawie sytuacji w górnictwie – a dzięki mojemu doświadczeniu w tym zakresie mam kilka gotowych pomysłów, jak taką reformę przeprowadzić, co pozwoli mi szybko podjąć konkretne działania. W mojej ocenie, w skali całego kraju najważniejsze są reformy fiskalne, bowiem one pozwolą na dynamiczny rozwój przedsiębiorczości, a co za tym idzie (w dłuższej perspektywie) na wzrost przychodów budżetu Państwa oraz finansowanie projektów o charakterze socjalnym.
 

5. Dlaczego wyborcy maja na Pana/Panią głosować -  proszę podać 3 najważniejsze powody.

Przede wszystkim uważam, że wyborcy powinni dać szansę młodym politykom (uwaga! – bez względu na opcję polityczną, którą reprezentują), którzy mają zapał i energię do wprowadzania zmian - a ja jestem taką właśnie osobą. Po drugie, moje doświadczenie zawodowe pozwoli mi na zaproponowanie wielu efektywnych i potrzebnych naszemu regionowi zmian. Wreszcie, jestem zawsze otwarty na rozmowy z moimi wyborcami i przyjmowanie od nich wszelkich sugestii odnośnie poprawy sytuacji w naszym regionie i całym kraju, ponieważ jego przyszłość powinniśmy budować wspólnie. W Polsce ciągle pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, dlatego wyborcy powinni dać szansę wykazać się nowym twarzom na scenie politycznej.

 

Konrad Łabudek - Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - miejsce nr 10.

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-17 10:44:57
koszor: Panie Łabudek - ludzie nie uciekają stąd dalej na Sląsk, tylko uciekają za granicę, żeby normalnie żyć. Tylko PO, Tuski, Kopacze i Komorusy deklarują, że to jest złoty okres Polski. Tymczasem jest to okres zniewolenia i upadku Polski, w którym pan i wyżej wymienione partacze biorą udział i z tego będą rozliczeni.<br />
2015-10-17 10:51:42
koszor: PO i reformy fiskalne! Łabudek no toś poszedł po bandzie! Ceny węgla jako surowca kształtuje globalna polityka i jeśli na światowych rynkach węgiel tanieje, to wasza reforma fiskalna może służyć raptem jako papier toaletowy. Chyb, że będziecie kontynuować politykę \&quot;zabrać połowę, a potem udawać dotowanie\&quot;. Prymitywne, ale działa. Kto głupi, ten łyka.
2015-10-17 10:56:14
dyżurny: Członek zarządu Silesii..... <br />No to się tam narobił hehe i ciekawe ile kasy zabral
2015-10-17 10:59:33
dyżurny: A Platfusy niech już lepiej nawet nie myślą o naprawianiu górnictwa. Mieli na to 8 lat. Gdyby nie desperacja samej załogi ówczesnej KWK Silesia to dziś nic by tam nie bylo
2015-10-17 14:13:00
SmiechnaSali: Dyżurny Ty się lepiej zainteresuj tym, czy masz czyste gacie a nie wciskaj nos w nie swoje sprawy.
2015-10-17 14:25:20
dyżurny: Śmiech na sali.... <br />Wiesz mniej niż wydalisz
2015-10-17 14:59:05
vis: Szanowny kandydacie cenię młodych, ambitnych i wykształconych, jednak najpierw proszę się zapoznać ze stenogramami rozmów z tzw. afery podsłuchowej, pani Bieńkowskiej, pana Sienkiewicza, i innych członków ugrupowania które Pan reprezentuje. Osiem lat rządów wespół s PSL pokazało oblicze rządzących buta, arogancja, brak szacunku dla zwykłego obywatela. Jakie reformy fiskalne, jaka reforma górnictwa o czym Pan mówi ostatnie lata rządów PO wraz koalicjantem to notoryczne okłamywanie i okradanie obywateli ( podwyższony VAT, likwidacja OFE, brak waloryzacji kwoty wolnej od podatków, poprawki do ustaw CIT, VAT w następstwie których zagraniczne koncerny poprzez tzw. optymalizację bez problemów transferują zyski do rajów podatkowych zamiast płacić podatki w Polsce. Szanowny kandydacie start z list PO to strzał w kolano.
2015-10-17 15:26:20
obserwator ludowy: Kandydat Łabudek jest kolejnym przedstawicielem młodego pokolenia na listach wyborczych, nie tak młodym i świeżym jak kandydat Kromczyk ale jednak młodym. Ten nieco starszy przedstawiciel młodego pokolenia skupi się w posłowaniu na wyszukiwaniu młodym ludziom zajęcia, w punkcie 1 mówi : ,,Chciałbym pomóc młodym ludziom w znalezieniu dobrze płatnej pracy, aby nie uciekali z naszego regionu dalej na Śląsk. \&quot;, lecz jako osoba obeznana z górnictwem zastrzega, że będzie potrzeba mu do tego \&quot; dużego pokładu energii\&quot;. Wiadomo że w Polsce energia wytwarzana jest w większości z węgla, tak więc kandydat Łabudek będzie potrzebowała do wyszukiwania pracy właśnie węgla. Dodatkowo kandydat Łabudek widzi panaceum na zakłądanie rodzin w pozyskiwaniu m. in. inwestorów. Kandydat Łabudek, jak już zasygnalizowano co rusz wraca do spraw górniczych, przeto mówimy mu : Szczęść Boże Panie Sztajger i dedykujemy piosenkę:<br /><br />Wyrąbałem węgla zwały,<br />Żeby ludziom ciepło dały,<br />Teraz, gdy mi włos bieleje<br />Sam przy piecu kości grzeję,<br />Jeszcze wczoraj taki chwat,<br />Dziś już ponoć stary dziad.
2015-10-17 17:49:35
erik: Za rzadów PO ,biurokracja podwoiła się a zadłużenie rośnie dziennie o milion zł.Każdy kandydat może beblać co chce bo jeszcze nikt nie zostal ukarany za niespełnione obietnice .
2015-10-17 19:26:40
pawel27: Jeżeli premier (jeszcze) Kopacz chce przyjąć do Polski 100 tys. imigrantów, to chyba porozdziela ich między swoich pełowców, bo chyba nie między resztę Polaków, bo to byłoby bardzo niegrzeczne. Myślę, że pan Łabudek ma już wydzielone kilka pokoi, lub całe piętro na przyjęcie uchodżców i przywita ich staropolskim zwyczajem, chlebem i solą. To jest wersja pesymistyczna. A optymistyczna to taka, że wybierzemy PIS, który UNIEWAŻNIA decyzję p. Kopacz o przyjęciu 100 tys. imigrantów i uratujemy Polskę przed islamizacją. Ta optymistyczna decyzja należy się naszym dzieciom i wnukom.
2015-10-17 21:27:41
Kornel2000: Mam pytanie czy kandydat Łabudek działa jeszcze w branży bukmacherskiej ? Bo o tym nic nie wspomina. Czy ogólnie proponowane reformy fiskalne przez kandydata Łabudka - to pełna liberalizacja gier hazardowych i przez to zwiększenie wpływów podatkowych ? Jeśli tak ,to ja tego nie kupuję.
2015-10-18 12:09:13
crank: Z twarzy podobny do Błaszczaka. Jakiś pociotek?
2015-10-18 19:55:11
alternatywy 5: Cyniczny wyraz twarzy, jak to mają POzostali w nawyku roobić.
2015-10-23 22:34:29
krystianciemała: panie łabudek czemu Pan mnie stale zaklejałes na słupach?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: