Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wszedł na wieżę, interweniowała straż

Pełen emocji poranek zafundował dziś (19.07.2022) służbom pewien mężczyzna w Chybiu – wszedł na 47 metrową wieżę.

- Dziś o 3:39 Stanowisko Kierowania zadysponowało nas do Chybia na ulicę Kolejową, skąd wpłynęło zgłoszenie o człowieku, który wszedł na wieżę telefoniczną. Do zdarzenia niezwłocznie wyjechał zastęp GBA Renault D15, po rozpoznaniu ustalono, iż mężczyzna znajduje się na wieży, której wysokość to około 47 metrów. Podjęto próbę nawiązywania kontaktu – relacjonuje OSP Mnich.

- Na miejsce zdarzenia dotarł również zastęp SLRr z naszej jednostki oraz liczne siły i środki tj. zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie, drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu, drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej, zastęp z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej ze skokochronami, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju (Specjalistyczna Grupa Wysokościowa), Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, zespół negocjatorów Policji, Oficer Operacyjny Powiatu oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie - czytamy na facebookowym profilu OSP Mnich.

Jak opisują strażacy nie było możliwości, żeby mężczynę podjąć z drabin mechanicznych, dlatego podjęto decyzję o sprowadzeniu jej na dół przy pomocy technik alpinistycznych, czym zajęli się ratownicy z JRG Jastrzębie Zdrój. - Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych z ZRM. Zastępy wróciły do jednostki po godzinie 7.00 – informują strażacy.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-19 12:15:32
utopiec: Może chciał w bocianim gnieździe jaja wysiedzieć?:) A tak na poważnie. Kto pokryje wszystkie koszty związane z głupotą?
2022-07-19 13:51:16
krzysztof  mm: chodzi ci o 7 lat rządów PiS? - ja pokryję, ty pokryjesz, społeczeństwo
2022-07-19 14:18:59
1234567890: Wspiął sie na wyżyny glupoty, pewnie za dużo oglądał Wiadomości na tvp ..... ...
2022-07-19 15:58:37
Hejo: Wstyd ! Żeby za krótka drabina była- strażacka nie starczyła ! Żeby w Powiecie Cieszyńskim, Bielskim nie było nawet 50 metrowej drabiny. Strach pomyśleć gdyby ....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: