Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wstąp na Jarmark Sarkandrowski

Skoczów ma kilka szczegółów, które łączą to urokliwe miasteczko z Wiedniem. To tu przyjeżdżał Cesarz Franciszek I, to tu wypiekane są wiedeńskie pierniki. Tym razem Trytonowy Gród stara się o kolejny mianownik z miastem nad pięknym modrym Dunajem. Po raz pierwszy zorganizowany tu zostanie Jarmark Sarkandrowski, na którym będzie można się zaopatrzyć na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Święty Jan Sarkander urodził się 20 grudnia 1576 roku. Skoczów zamierza to uczcić – jarmarkiem. Od rana na skoczowskim rynku można zaopatrzyć się w świąteczne podarki, rozgrzać się ciepłą herbatą i grzanym winem, kupić świąteczne ozdoby i skoczowskie pierniki. A wszystko to przy dźwiękach rodzimej kapeli. – Poznań ma św. Marcina, a my mamy św. Jana Sarkandra – mówi Robert Orawski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie. Z okazji urodzin św. Jana Sarkandra powstał nawet wypiek, który można kupić na jarmarku. – Mamy chleb sarkandrowski, który wypiekła nam piekarnia przy ul. Ustrońskiej, są też skoczowskie pierniki. Chcemy pokazać ten nasz lokalny wkład w te święta i naszą tradycję – mówi dyrektor MCK. 

Podczas jarmarku przygrywa lokalna kapela, śpiewa też młodzież i dzieci. – Mamy nadzieję, że na jarmarku znajdziecie Państwo ostatnie świąteczne prezenty. Zapraszamy też do Galeryjki Miejskiej ARTadres mieszczącej się przy Rynku. Można tam kupić upominki związane ze Skoczowem. Z pewnością ucieszą tych, którzy oddali swoje serce temu miastu. Zapraszamy do Skoczowa – dodaje Dorota Kochman z Biura Promocji i Informacji. 

Jarmark Sarkandrowski na skoczowskim Rynku potrwa do niedzieli!

PL

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: