Współpraca z Politechniką

Początkiem 2018 roku Gmina Strumień podpisała umowę o współpracy z Politechniką Krakowską w zakresie wspólnego przygotowania projektu skierowanego dla najmłodszych mieszkańców Gminy Strumień.

W przygotowaniach projektu wspólnie uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Krakowskiej oraz Gminy Strumień. Inicjatorką i pomysłodawczynią projektu była dr inż. Aleksandra Burczyk, mieszkająca w Zbytkowie absolwentka Politechniki Krakowskiej, która została koordynatorem projektu.

Projekt „Poznajemy świat nauki” skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych i przedszkoli w wielu 5-15 lat wykazujących zainteresowanie poznawaniem świata, nauką i techniką. Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatów dostosowanych do wieku grup uczestniczących dzieci.

Wśród bloków tematycznych dla najmłodszych przewidziano: Jak powstają dźwięki czy w murach starodawnego Krakowa. Zainteresowanie powinny również  wzbudzić zajęcia „w laboratorium młodego chemika”. Starsi uczniowie dowiedzą się jak powstaje prąd z cytryny, co znajduje się w naszym jedzeniu lub jak działają urządzenia optyczne. Co istotne wszystkie zajęcia będą odbywać się w murach Politechniki Krakowskiej i prowadzone będą przez wykładowców tej uczelni.- Kształcenie najmłodszych z terenu Gminy Strumień w szerokorozumianych kierunkach technicznych i przyrodniczych jest perspektywiczne. Rozbudzanie świadomości i rozwijanie zdolności naukowych dzieci z terenu naszej gminy będzie z pewnością inwestycją  w ich przyszłości – komentuje  Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Gmina Strumień wraz z Politechniką Krakowską złożyła wniosek na projekt „Poznajemy świat nauki”  do funduszy europejskich. Termin realizacji projektu przewidziano na IX 2018 – XII. 2019r.

(red/mat.pras.)


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją