Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Współpraca pomiędzy UŚ, a liceami ogólnokształcącymi

Wczoraj (11.01) w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie odbyło się uroczyste podpisanie umów o współpracy naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego ze szkołami ponadgimnazjalnymi z Żywca, Jastrzębia-Zdroju, Rydułtów oraz Pawłowic.

Do podpisania porozumienia w sprawie podjęcia współpracy naukowo-dydaktycznej z czterema liceami ogólnokształcącymi, a Uniwersytetem Śląskim doszło wczoraj (11.01). Uniwersytet Śląski podpisał umowy z następującymi placówkami:

- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach,
- Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego – Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Jastrzębiu Zdroju,
- Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach,
- Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu.

Dyrektorów, przedstawicieli wymienionych placówek, a także uczniów i społeczność akademicką przywitał Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. dr hab. Zenon Gajdzica. Spotkanie poprowadziła dr Kinga Czerwińska Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Lokalnym. Jest nam bardzo miło gościć młodzież, która dziś jest na innym etapie edukacji, ale wkrótce, mam nadzieję, będzie kontynuować naukę i rozpocznie swoją przygodę z uniwersytetem. Być może będzie to Uniwersytet Śląski. Jeżeli nie nasz Wydział to inne, które mają dla Was bardzo szeroką ofertę edukacyjną – mówiła Prodziekan.

Wczorajsze spotkanie podzielono na dwie części. W części oficjalnej z ramienia UŚ umowy podpisał Prorektor UŚ ds. Kształcenia i Studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Mamy nadzieję, że będzie to owocna współpraca, która nie tylko nam, ale przede wszystkim Wam – młodym ludziom, przyniesie wiele korzyści – podkreślała dr Kinga Czerwińska.

Współpraca pomiędzy UŚ, a liceami ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy oraz zainteresowań. Celem umowy jest umożliwienie uczniom szkół licealnych udziału w wykładach, warsztatach oraz konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Śląski, a w szczególności cieszyński Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji.

Prorektor prof. Ryszard Koziołek, po podpisaniu umów dotyczących współpracy, wygłosił wykład dla uczniów pt. „Co zrobi Staś, gdy dorośnie?”. Drugą część spotkania dedykowano już tylko i wyłącznie uczniom, dla których przygotowano serię wykładów i warsztatów związanych tematycznie z ofertą edukacyjną cieszyńskiego Wydziału.

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-12 21:13:30
krolik bugs: 90 % kierunków studiów na USiu powinni zlikwidowac w trybie natychmiastowym.<br />Tam się kształci bezrobotnych.
2017-01-12 21:27:16
niki132435: 25 lat temu us w cieszynie był dla tych którzy nigdzie nie dali rady sie dostac, teraz to juz wcale fakt nie jest smieszne. kierunki istnieja dla siebie. 99 procent nie bedzie pracowało w zawodzie, 1 procent tak na usiu
2017-01-12 21:36:01
krolik bugs: Promują to po co ? Po to aby dla siebie mieć prace
2017-01-13 10:41:09
ibis: A po takich studiach......na zmywak.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: