Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wspólna inicjatywa bibliotek

7 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca III Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą podczas, której między innymi omówiona została wspólna inicjatywa Biblioteki Miejskiej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Mowa o wydaniu wspólnego informatora zachęcającego do czytania i korzystania z usług obu bibliotek.

Ważnym elementem publikacji są krótkie wypowiedzi znanych, cieszących się szacunkiem i uznaniem mieszkańców ziemi cieszyńskiej. Sportowcy, ludzie kultury i znani politycy, zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do czytania.

- Nasze działania wspierają swoim słowem autorytety ze strony czeskiej i ze strony polskiej. Wydanie informatora poparł i zachęca do czytania sam Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – wyjaśnia Izabela Kula dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

W publikacji wypowiedzieli się między innymi:  Krystyna Bochenek, która zginęła tragicznie pod Smoleńskiem, Jan Malicki Dyrektor Biblioteki Śląskiej,  Wiesław Zięba  reżyser filmów animowanych, a zarazem grafik i satyryk, są wypowiedzi Haliny Mlynkovej, polskiej piosenkarki pochodzącej z Zaolzia, Piotra Szymali mistrza świata karate i wielu innych. - Często jest tak, ze kiedy brakuje w naszej Bibliotece jakiejś lektury, dostępna ona jest w Bibliotece w Czeskim Cieszynie. Warto więc zapisać się i skorzystać, stając się równocześnie czytelnikiem drugiej placówki – podkreśla Izabela Kula.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: