Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wsparcie dla studentów

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) poinformował, że również w tym roku kontynuuje program „Aktywny samorząd”. Wnioski o dofinansowania będą przyjmowane od 1 marca 2024 roku za pośrednictwem Systemu Obsługi Klienta (SOW). Program składa się z dwóch modułów. Pierwszy moduł dotyczy głównie likwidacji barier. Drugi moduł skupia się na wsparciu osób z niepełnosprawnością, które chcą uzyskać wykształcenie na poziomie wyższym.

Moduł II to pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, który jest adresowany do osób ze  stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w: szkole policealnej, kolegium, szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktorskie albo doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu),a także do osób, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

 

Wszystkie osoby chcące skorzystać z II modułu programu „Aktywny Samorząd 2024” zapraszamy do kompletowania wymaganych dokumentów do wniosku o wsparcie osób z niepełnosprawnością, które chcą uzyskać wykształcenie na poziomie wyższym.

Więcej informacji i wymaganych załącznikach na stronie PFHRON

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: