Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wsparcie dla powiatu - utrzymania dróg i chodników

Podczas lipcowej (14.07) sesji Rady Gminy Chybie radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu pomocy Rzeczowej Powiatowi Cieszyńskiemu, polegającej na przeznaczeniu środków na utrzymanie czystości i porządku ulic i chodników przy zlokalizowanych w gminie drogach powiatowych. Chybie przeznaczy na ten cel 30.000 złotych.  

Problem z utrzymaniem czystości i porządku na drogach, chodnikach i wzdłuż krawężników przy drogach powiatowych podnoszony jest w różnych gminach i wynika z ograniczonego potencjału kadrowo-sprzętowego brygady Zespołu Utrzymania Dróg. Prace podejmowane przez Powiatowy Zarząd Dróg są cykliczne, jednak często w gminach zgłasza się, że częstotliwość jest niewystarczająca. Gminy w związku z tym decydują się na przyjęcie na siebie tego obowiązku, tak jak w tym przypadku – utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Chybie jest zadaniem do realizacji w budżecie Gminy Chybie na 2020 rok. Z uwagi na to, iż w ramach utrzymania czystości ujęte są chodniki dla pieszych przy drogach powiatowych, takich jak: ul. Bielska, ul. Cieszyńska i ul. Wyzwolenia, przy których zwyczajowo prace są prowadzone przez powiat dwa rady w roku (…), niezbędne jest podjęcie Uchwały w celu możliwości wydatkowania środków gminnych na utrzymanie czystości na terenie Gminy Chybie – wyjaśniał Janusz Żydek, Wójt Gminy Chybie.

Radni jednogłośnie zadecydowali o podjęciu uchwały i przeznaczeniu 30.000 złotych na utrzymanie czystości i porządku na wspomnianych ulicach i chodnikach. Szczegółowe warunki udzielenia pomocy rzeczowej zostaną określone w umowie zawartej pomiędzy Gminą Chybie a Powiatem Cieszyńskim.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: