Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wsiąść do pociągu… niebylajekiego

Pociąg rewolucji – tak można by przetłumaczyć nazwę projektu, w którym treści profilaktyczne są przekazywane w sposób „rewolucyjny” – interaktywny.

Pomysł na ten projekt pochodzi z Pragi, jego autorzy z Fundacji "Nové Česko" z Pragi podkreślają, iż wielokrotnie wykazuje się, że pamięta się 10% tego, co się słyszy, 15% tego, co się widzi lub czyta, 40%  tego, o czym się dyskutuje, ale około 80% tego, czego się doświadcza. Założenia „Revolution train” łączą ze sobą wszystkie te elementy, co pozwala na zwiększenie efektywności działań profilaktycznych i konkretnego przekazu.

Na czym to polega? Specjalny profilaktyczny pociąg zawierający 6 wagonów o wadze 3000 ton i długości 165 metrów zatrzyma się w Czeskim Cieszynie 12 i 13 października. Wtedy też uczniowie czeskocieszyńskich i cieszyńskich szkół oraz ich nauczyciele będą mieli okazję uczestniczyć w tym nowatorskim projekcie.

W specjalnie zaadaptowanych wagonach pociągu odbywać się będą projekcje filmów 5D. Przechodząc po kolei wszystkie etapy projekcji, każdy będzie mógł poznać historię młodych ludzi uzależnionych od narkotyków, ale również ich otoczenie.

Jak podkreślają twórcy, celem projektu jest skuteczne wpływanie na gościa pociągu, jego pogląd na narkotyki, nałogi oraz inspirowanie go do pozytywnych życiowych wyborów poprzez zaangażowanie wszystkich ludzkich zmysłów. Projekt obejmować będzie także pracę na zebranych w trakcie wizyty w pociągu informacjach.  

W ramach projektu zorganizowane zostanie także spotkanie przedstawicieli różnych instytucji i organizacji działających w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, które będzie okazją do podjęcia interdyscyplinarnej dyskusji na temat profilaktyki i problemów związanych z uzależnieniem od narkotyków.

Zobacz również wideorelację: Antynarkotykowy pociąg w Cieszynie

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: