Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wrześniowa sesja Rady Gminy

Podczas sesji wójt Janusz Pierzyna zawnioskował aby radni przeznaczyli pieniądze na kupno działki przy strażnicy OSP w Roztropicach. Ma się na niej znaleźć ogólnodostępny plac, przeznaczony na spotkania sołeckiej społeczności.

Jak wyjaśnił wójt, nowy zakup, grunt o powierzchni 153 mkw., uzupełni przestrzeń wokół strażnicy w Roztropicach, gdzie jest już zadaszony grill z paleniskiem i ławkami. (pisaliśmy: Jest kolejny grill )

To nie wszystko, kolejne 130 tys. zł radni na sesji w czwartek 27 września przeznaczyli na zakup 10 arów gruntu naprzeciw rozbudowywanej remizy w Mazańcowicach. Po zakupie, w tym miejscu będzie możliwe poszerzenie drogi, co znacznie ułatwi wyjazd wozów bojowych, wzywanych do akcji ratowniczych. - Uchwalone w budżecie Gminy pieniądze pozwolą również na przeprowadzenie jeszcze w tym roku przetargów na kompleksowe termomodernizacje szkoły oraz strażnicy w Wieszczętach, tak, aby prace budowlane mogły ruszyć w przyszłym roku zaraz po zakończeniu zimy. Blach Kapela, zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy, otrzymał nowe stroje, wydano też płytę. Przeznaczone na to teraz w budżecie Gminy 85 tys. zł, w 85 proc. zostaną następnie zwrócone z funduszy transgranicznych po rozliczeniu projektu – informuje UG w Jasienicy.

Przebudowie ulegnie także scena w amfiteatrze na w kompleksie Drzewiarza w Jasienicy. Wkład własny gminy ma wynieść 217,8 tys. zł stanowić - Zadaszona scena zostanie rozbudowana również o zaplecze, w którym będzie miejsce na dwa pomieszczenia dla artystów oraz sanitariaty. Łącznie modernizacja ma kosztować ok. pół miliona złotych, reszta pieniędzy jako dofinansowanie będzie pochodzić z funduszy Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”

W trakcie sesji Janusz Pierzyna podziękował również wszystkim organizatorom dożynek sołeckich i parafialnych, jakie w ostatnich tygodniach zostały przeprowadzone na terenie gminy Jasienica.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: