Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wrzesień z biblioteką

Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na przysposobienia biblioteczne, których celem jest rozbudzenie kultury czytelniczej oraz zapoznanie z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

W ramach upowszechniania kultury BM w Cieszynie prowadzić będzie lekcje biblioteczne, które są jedną z podstawowych form dostarczania użytkownikom informacji o funkcjonowaniu Biblioteki.

Na uczestników czekają ”Wiersze Pana Jana”, czyli spotkanie poświęcone twórczości Jana Brzechwy w 110 rocznicę jego urodzin, oraz zajęcia pt.: „W Krainie Dinozaurów”, które zapoznają dzieci z księgozbiorem popularnonaukowym. Podczas spotkania pt.: "Ach, jak cudowna jest Panama” wybrane fragmenty książek czytane będą na głos, a zajęcia pt.: „W poszukiwaniu jesieni” wzbogacą wiedzę o tradycjach i kulturze Śląska Cieszyńskiego.

We wrześniu Oddział dla Dzieci proponuje również najmłodszym: zajęcia plastyczne, zajęcia prowadzone w języku angielskim  plenerowe czytanie połączone z warsztatami plastycznymi w ramach imprezy Skarby z cieszyńskiej trówły, oraz rodzinne spotkania w Bibliotece.

10 września o godzinie 15.00 w Oddziale dla Dzieci odbędzie się także losowanie nagród wśród czytelników pisma „Czytelniczek”, a trzy dni wcześniej będzie miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu czytelniczego pn. Dobry zwyczaj wypożyczaj.

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: