Wrócili z workiem medali

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce, gdzie nie zabrakło zawodników i zawodniczek ze Śląska Cieszyńskiego. Ze złotego medalu radowała się m.in. Weronika Chrapek.

Lekkoatleci z naszego województwa wybrali się do Ostrawy, aby wziąć udział w Halowych Mistrzostwach Śląska. W konkursie skoku o tyczce po złoty medal sięgnęła Weronika Chrapek, która triumfowała wśród juniorek młodszych. Podopieczna Magdaleny Kubali pokonała wysokość 332 cm, czym poprawiła swój rekord życiowy. Na podium stanęli także zawodnicy MKS-u Ustroń – Patryk Polok stanął na najwyższym stopniu, a Franciszek Chrapek wywalczył srebro (obaj rywalizowali w kat. młodzik/na zdj.).

Z Ostrawy z dubletem wrócił Sebastian Libura ze Strumienia, a na co dzień reprezentujący barwy klubowe MOS CSIR Dąbrowa Górnicza. Najszybszy okazał się w biegach na 60 i 200 metrów, w których pokonał brata, Jakuba. Joanna Sikora (LKS Pogórze) zdominowała bieg na 3000 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęli: Natalia Szczotka (800 m/LKS Pogórze), Zuzanna Maciejczek (1500 m/UKS Brenna-Górki) i Błażej Haratyk (1500 m/UKS Olimpia Zabrze).