Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wrażliwi na sztukę w... szpitalu

Konkurs, mural, zbiórka książek, koncert i wystawa - to działania, które podejmie cieszyński szpital w ramach projektu ''Wrażliwi na sztukę''.

Cieszyński szpital zaprasza do udziału w projekcie społecznym „Wrażliwi na sztukę” realizowanym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Inicjatywa ta jest adresowana do mieszkańców naszego miasta, a głównym beneficjentem jest Szpital Śląski w Cieszynie.

Patronat honorowy nad całością działań projektowych objął Burmistrz Cieszyna. Projekt realizowany jest przez uczennice klas pierwszych Monikę Macurę i Marię Hajek z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz Magdalenę Piwocha, uczennicę klasy 3B cieszyńskiego „Kopera”.

Projekt składa się z 4 części. Pierwszą część stanowi konkurs plastyczny dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych, na który odpowiedziało 85 uczniów. Ich prace oceniać będzie jury 20 lutego, a na najlepsze czekają nagrody.

Kolejna cześć projektu to utworzenie muralu na korytarzu oddziału pediatrii Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Od 23 lutego uczniowie Szkoły Sztuki i Myślenia z Cieszyna wraz z uczniami LOTE będą malowali zwierzowiec.

Trzecią częścią będzie organizowana do 28 lutego br. zbiórka książek dla dzieci i młodzieży do lat 18. Każdy może przyłączyć się do społecznego projektu. Książki można zostawić w sekretariacie lub bibliotece LOTE przy ul. Sienkiewicza 2 w Cieszynie. Dary zostaną przekazane na oddział pediatrii Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Powstanie tam kącik czytelniczy na świetlicy, który z pewnością umili pobyt w szpitalu małym pacjentom.

W dniu 6 marca 2017 r. na terenie sali szkoleniowo-konferencyjnej cieszyńskiego szpitala odbędzie się koncert muzyczny dla pacjentów szpitala oraz mieszkańców Cieszyna, podczas którego zostanie zaprezentowana idea konkursu i przedstawione będą etapy jego realizacji. Partnerem koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna w Cieszynie.

W okresie od 8 do 14 marca 2017 r. zorganizowana zostanie wystawa prezentująca najlepsze prace uczniów w konkursie plastycznym w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy.

- Mamy nadzieję, że powyższa akcja pokaże, iż we współczesnym świecie tkwi wiele dobra i współczucia dla innych ludzi. Zapraszamy na stronę projektu na FB „Wrażliwi na sztukę” – polubcie koniecznie! – zachęcają Organizatorzy.


red./mat.pras.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-20 17:54:23
dyszel: nie szpital tylko MORDERCY!!!!!
2017-02-20 21:29:07
JaSza11: Szoital powinien leczyć ludzi a nie sztukę,już sam parking przyszpitalny a zwłaszcza dala iwalidów woła o pomstę do NIEBA! dobrze że nie zrobili go na małej łące!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: