Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wpadł 4 razy w ciągu tygodnia

57-latek z Cieszyna w ciągu minionego tygodnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji aż cztery razy. Pechowy złodziej w ubiegłą środę wyczerpał w końcu cierpliwość sądu. Najbliższe 10 lat może spędzić za kratkami.

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymywali 57-letniego mieszkańca Cieszyna aż cztery razy w ciągu ostatniego tygodnia: - Rabuś kradł jedzenie w sklepach i wartościowe rzeczy pozostawiane na klatkach schodowych. Przed dwoma dniami włamał się do sklepu motoryzacyjnego, a zeszłej nocy do kwiaciarni. Po jego ostatnim „skoku” miarka się przebrała. Dzisiaj sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące sprawca spędzi w areszcie - informuje komisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej .

Rabuś pierwszy raz został zatrzymany w niedzielę, 27 listopada, kiedy kradł artykuły spożywcze w sklepie na ul. Warszawskiej w Bielsku: -Zanim został ujęty przez pracowników ochrony zdążył skonsumować część zrabowanych artykułów spożywczych o wartości blisko 100 zł. Pozostałe, warte prawie 300 zł. ukrył pod kurtką - mówi Elwira Jurasz.

To jednak nie ostudziło zapędów złodzieja: - Zaledwie cztery godziny później rabuś został ujęty przez mieszkańca bloku przy Kolistej, gdzie z klatki schodowej skradł akcesoria samochodowe o wartości 100 zł. W zawiązku z popełnionym wykroczeniem policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Kolejnej nocy sprawca włamał się do sklepu z częściami samochodowymi przy ul. Andersa, gdzie kostką brukową wybił szybę w oknie. Kiedy przygotowywał rzeczy do wyniesienia, namierzyli go policjanci z komisariatu II. Chcąc uniknąć zatrzymania, ukrył się pod schodami sklepu. Rabuś usłyszał wówczas zarzuty włamania i usiłowania kradzieży cudzego mienia. Ledwo go zwolniono z komisariatu, a ponownie dopuścił się włamania. Minionej nocy wybił szybę w oknie kwiaciarni przy ul. Agrestowej i przedostał się do środka. Kiedy na dobre plądrował półki i przygotowywał rzeczy, które zamierzał skraść, zauważyli go policjanci. Tym razem nie było dla niego pobłażania. Dzisiaj zgodnie z decyzją sądu – na wniosek policji i prokuratury – trafił do aresztu - informuje Jurasz.

Za przestępstwa kradzieży z włamaniem złodziej z Cieszyna może spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: