Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wozy strażackie na sprzedaż

Końcem 2018 i początkiem 2019 roku strażacy z niektórych OSP na terenie powiatu cieszyńskiego otrzymali nowe wozy bojowe. Teraz gminy sprzedają stare samochody, które jednak w dalszym ciągu są sprawne i mogą przyczynić się do ratowania życia i dorobku całych rodzin. Jakie wozy są aktualnie wystawione na sprzedaż i ile lat mają wciąż sprawne samochody OSP?

W tym rankingu zdecydowanie najstarszym samochodem wystawionym na sprzedaż jest wóz bojowy marki DAF, którym do niedawna jeździli strażacy z OSP Pogwizdów. DAF pochodzi z 1981 roku, w związku z czym ma już prawie 40 lat. Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć go w jednostce OSP w Pogwizdowie. Cena wywoławcza to 31.110 złotych.

Nieco młodszym samochodem jest ten wystawiony na sprzedaż przez gminę Strumień. Wóz do niedawna należący do OSP Pruchna został wyprodukowany w 1987 roku, czyli jest gorącym trzydziestolatkiem. W tym przypadku termin składania ofert już się zakończył. Pojazd STAR 244 został wystawiony do przetargu z ceną wywoławczą w wysokości 3.300 zł.

Najmłodszy z samochodów strażackich wystawionych na sprzedaż w regionie 30 lat skończy dopiero w 2021. Pojazd JELCZ/STAR 005M (244) służył w OSP Zebrzydowice. Wóz wyprodukowano w 1991 roku. Oferty kupna można składać do 31 marca 2019 roku.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: