Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WOŚP znów ma rekord! Mamy wyniki!

To był naprawdę kolorowy, przepełniony dobrocią dzień w środku zimy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała i znów pobiła rekordy, również na Śląsku Cieszyńskim.Praca w sztabach wciąż jeszcze trwa prócz tradycyjnej zbiórki nadal trwają aukcje internetowe, jednak większość wstępnych wyników jest już znana! Szefowie sztabów w rozmowie z OX.PL z radością mówią – Mamy rekord, mimo trudnych warunków pandemii, a co za tym idzie wielu osób przebywających na kwarantannie

Stolica powiatu – Cieszyn ma ponad 140 tys. zł zebranych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cały czas mamy jeszcze licytacje, czy e-skarbonki, które podwyższą tę kwotę. Ostateczne oficjalne wyniki poznamy końcem lutego, jednak to więcej, niż zebraliśmy przed rokiem – mówi Agata Borowiecka, szefowa sztabu.

Dobre wiadomości płyną także z Wisły. - Po zliczeniu gotówki z puszek wolontariuszy mamy 61 807, 72 zł. Czekamy jeszcze na pieniądze zebrane w licytacjach on-line oraz podsumowanie akcji „Chodzimy dla WOŚP”, jednak już teraz to nasz absolutny rekord, w zeszłym roku zebraliśmy ponad 52 tys. zł – relacjonuje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury, które organizowało zbiórkę.

W Ustroniu właśnie podliczyli, że do Fundacji WOŚP trafi 79 100 zł ze zbiórek. - Dodatkowo mamy jeszcze licytacje na Allegro, które polecamy Waszej uwadze. Już teraz to rekordowa zbiórka – powiedział nam Jacek Nieurzyła, szef sztabu w Ustroniu.

O rekordzie mówi także Skoczów.  – Ostateczna kwota, którą udało się zebrać 84 kwestującym wolontariuszom to 71 283,26 zł – informuje Beata Grabarczyk, odpowiedzialna za zbiórkę w gminie Skoczów i Brenna.

Z rekordu cieszy się także sztab w Pruchnej. -  Do puszek wolontariuszy trafiło 46 881,25 zł. Mieliśmy wspaniałe licytacje kilkudziesięciu różnych przedmiotów, gadżetów, tortów zabawek, była maskotka strumieńskiej żaby, hulajnoga i złota biżuteria oraz lekcje czy inne vouchery. W ten sposób udało nam się uzbierać na rzecz orkiestry 9 905 zł i 250 Euro, a ponad 15 tys. zł zyskaliśmy z wpłat do e-skarbonki. W sumie mamy 62 047,25 zł. To rekord – cieszy się Anita Świtała, organizatorka prucheńskiego sztabu w gminie Strumień.


Z kolei w Goleszowie zebrano 13 600 zł. - To szacowana kwota, którą udało się zebrać podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goleszowie. Dziękujemy wszystkim, którzy grali razem z nami, dziękujemy Wam, ponieważ każda cegiełka ma wielką moc – informują członkowie sztabu w Goleszowie.

W Zebrzydowicach doliczyli się także rekordowej sumy 23 331, 38 zł. - Ze zbiórki ulicznej mamy 17 661,38zł, 9 EURO, 129 koron czeskich i 20 lip chorwackich. Licytacje podczas 30. Finału WOŚP dały nam 3 650 zł, ponad 2 tys. zł mamy w e-skarbonce. Może jeszcze ta kwota trochę się zmienić e- skarbonki działają do 31 stycznia do północy – mówi Przemysław Lose, szef sztabu w Zebrzydowicach.

W Chybiu jeszcze liczą. - Już teraz wiemy, że mamy 23 tys. zł – informuje Renata Kocur, szefowa sztabu. W Kończycach Wielkich wynik zbiórki poznamy we wtorek.

Zbierali także w Jaworzu - Jaworze grało razem ze sztabem Bielsko- Biała grupa PCK. Nasi wolontariusze zebrali 28 856zł. Jest to kwota bez aukcj allegro, które jeszcze będą trwać dwa dni. Kwota z aukcji na dzień dzisiejszy to ok. 1600 zł - informuje Joanna Buzderewicz organizująca zbiórkę w Jaworzu. 

Wszystkie sztaby podały wstępne wyniki zbiórki. Ostateczne będą znane po ich autoryzacji i rozliczeniu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego dochód przeznaczony zostanie na dziecięcą okulistykę.

 

ZOBACZ TAKŻE NASZE FOTOREPORTAŻE AUTORSTWA Bartłomieja KUKUCZA

SKOCZÓW

WISŁA

USTROŃ

 

A TAKŻE VIDEORELACJE MARIUSZA JASZCZUROWSKIEGO

MORSOWANIE

ŚWIATEŁKO DO NIEBA

 

A TAK BYŁO W CZASIE FINAŁU

CZ.1

CZ. 2

CZ.3

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-31 17:20:12
Boska Adela: i przy okazji kolejny rekord hipokryzji kato-talibanu - Ordo Iuris chce utrudnić formalności rozwodowe, a wśród nich aż się roi od rozwodników i żonatych panów z kochankami - brawo oni
2022-01-31 18:07:05
Oko: Piękny to był dzień. W Warszawie pieski oswoiły się z fajerwerkami i nikt nie pytał o certyfikat covidowy.
2022-02-01 11:29:34
Marx.: głupi kto w dzisiejszych czasach ślub bierze, jeszcze głupszy kto kościelny
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: