Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WOŚP zagra latem dla powodzian

Na ulicach całego kraju znów zagrają orkiestrowe serca. Tym razem nie w chłodzie, a upale i nie dla chorych dzieci, a powodzian. Jednak na terenie powiatu cieszyńskiego nie będzie działał żaden sztab. Choć nie zabraknie akcji związanych ze zbiórką.

Co roku w styczniu na ulice miejscowości wychodzą wolontariusze, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny wykorzystywany w leczeniu dzieci. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zagrać nietypowo, bo latem – wolontariusze będą zbierać na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek Straży Pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych.

- Chcemy pomóc! Chcemy zrobić to, co potrafimy najlepiej. Zorganizujemy zbiórkę, a zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Chcemy kupić sprzęt dla wszystkich miejsc w Polsce, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi– informuje Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Na ulice miejscowości wyjdą wiec wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze dla fundacji, jednak żaden ze sztabów nie będzie działał na terenie powiatu cieszyńskiego. Najbliższy naszemu regionowi sztab będzie zbierał pieniądze w Pszczynie. Jak mówi Monika Czarnecka, szefowa cieszyńskiego sztabu, zabrakło informacji o akcji – Niestety nie uczestniczymy w akcji, bo dowiedzieliśmy się o niej niedawno z mediów i było już za późno aby organizować sztab, a nikt do nas nie poinformował wcześniej, że WOŚP gra też dla powodzian – mówi szefowa corocznie organizowanego największego, cieszyńskiego sztabu na co dzień komendantka Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Cieszyńskiej.


Do akcji Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – STOP POWODZIOM nie zgłosiły się też inne sztaby zwykle działające w zimie w powiecie cieszyńskim.


Fundacji na terenie naszego powiatu postanowili pomóc jednak sami strażacy którzy na terenie całego kraju są właczeni w akcję. Komenda Powiatowa PSP w Cieszynie organizuje na terenie jednostek ratowniczo-gaśniczych w Cieszynie, Ustroniu i Skoczowie w dniu 4 lipca Dzień Otwartych Strażnic w godz.10.00.-19.00. - Organizowane będą pokazy, prezentacje sprzętu strażackiego oraz różnych form działalności strażaków m.in.:  pokaz udzielania pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej z możliwością instruktażu osób uczestniczących, pokaz gaszenia pożarów z instruktażem gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym, ze szczególnym uwzględnieniem pożarów mogących powstać w mieszkaniach oraz środkach transportu, pokaz sprzętu ratownictwa technicznego z zaprezentowaniem technik ratowniczych stosowanych podczas wypadków komunikacyjnych, przekazanie – informuje z-ca Komendanta Powiatowego bryg Krzysztof Żaczek. Podczas dni otwartych będzie można również zdobyć wiedzę jak zachowywać się w stanie zagrożenia i jak używać numerów telefonów alarmowych.
 

Dorota Kochman

ZOBACZ SPOT ZAPOWIADAJĄCY AKCJĘ:

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: