Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wójt wzywa na dywanik!

Koniec problemu nielegalnego palenia śmieci i wywożenia do lasu. Wójt gminy Chybie postanowiła się rozprawić z plagą pozbywania się śmieci na lewo. Mieszkańców wzywa na dywanik.

Gmina Chybie miała spore problemy z nielegalnym pozbywaniem się śmieci przez mieszkańców. Zamiast płacić za ich wywóz, śmieci trafiały do pieców, czy były wywożone do lasów. Wójt nie wytrzymała i powiedziała dość. Teraz wzywa mieszkańców na kontrole.  – Sukcesywnie przeprowadzamy kontrole w każdym z sołectw – mówi wójt Elżbieta Dubiańska-Przemyk. Mieszkańcy muszą pokazać umowę podpisaną z firmą wywożącą odpady. Jeśli takiej nie mają mogą się z konsekwencjami. – Póki co w takich przypadkach daliśmy czas na podpisanie takiej umowy – dodaje wójt Chybia. 

Wójt Chybia ma nadzieję, że gmina będzie coraz bardziej czysta. Już działa oczyszczalnia ścieków, która obiera nieczystości z hotelu robotniczego i te sukcesywnie dowożone do oczyszczalni, coraz więcej miejsc jest tez skanalizowanych. Kontrole podpisanych umów na wywóz śmieci również mają przynieść efekty. – Miejmy nadzieję, że w tej kwestii w naszej gminie będzie lepiej – kwituje Elżbieta Dubiańska-Przemyk.

Dorota Kochman

Czytaj też: 25 mln dla Chybia

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: