Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wójt organizuje sąsiedzką pomoc

Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze zachęca mieszkańców do wzajemnej pomocy, zwłaszcza świadczonej dla osób starszych. Urząd Gminy zbiera ochotników, którzy chcą pomóc zwłaszcza starszym mieszkańcom Jaworza.

Seniorzy z Jaworza czekają na naszą pomoc – tak rozpoczął swój apel wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz. Gmina Jaworze od kilku dni na bieżąco informuje o podejmowanych działaniach przeciwko  koronawirusowi, zachęcając do podjęcia roztropnych działań przez mieszkańców. Urząd Gminy ma ograniczone godziny przyjmowania klientów, a gminne jednostki zostały zamknięte dla osób odwiedzających.

Teraz wójt zachęca do mobilizacji i wzajemnej pomocy. - Koronawirus dotyka w pierwszym rzędzie starsze osoby. Już sam poleciłem mojej babci w Niemczech, żeby absolutnie nie szła w niedzielę do kościoła, że musi o siebie dbać i jej po prostu nie wolno!Jednak starsze osoby potrzebują więcej pomocy - takiej od początku do końca, od rana do wieczora... Czy w Jaworzu znajdą się chętni do pomocy naszym potrzebującym mieszkańcom w starszym wieku? - zastanawiał się na swoim facebookowym profilu Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze.

Wójt uruchomił Gminną Pomoc Sąsiedzką i pod adresem mailowym sekretariat@jaworze.pl – czeka na zgłoszenia tych osób, które chcą pomóc seniorom w zakupach. Chętni do pomocy mieszkańcy już zadeklarowali się w postach pod wpisem wójta. Niektórzy uzupełnili już ankiety, i przekazali je starszym i samotnym mieszkańcom deklarując pomoc w zakupach, czy realizacji recept w aptece.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: