Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wójt Brennej: nie lekceważmy przepisów

Zdaniem Jerzego Pilcha, mieszkańcy gminy Brenna oraz przybywający do niej turyści ignorują zagrożenie spowodowane panującą epidemią. Wójt apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

- Nie ukrywam, że z dużym niepokojem obserwujemy tendencję do ignorowania nakazów będących wynikiem obecnej, bardzo poważnej sytuacji epidemicznej i lekceważenie przepisów. Świadomi istniejącego zagrożenia przypominamy, że sukcesywne znoszenie wprowadzonych wcześniej obostrzeń nie zwalnia nikogo z obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych oraz z obowiązku zachowania dystansu społecznego, czy dezynfekcji rąk. Brak maseczki to wszak nic innego jak zwykły egoizm, bo maseczka nie tyle chroni nas przed innymi, co przede wszystkim innych przed nami w sytuacji, gdy jesteśmy nieświadomymi nosicielami wirusa. A dystans społeczny chroni i nas i innych - mówi samorządowiec, cytowany przez stronę internetową gminy.

Włodarz Brennej zwraca także uwagę na inny problem. - Chciałbym również uczulić gości aby nie pozostawiali na szlakach czy w miejscach publicznych śmieci. Nie może być tak, że po weekendzie nasze piękne góry toną w śmieciach - podkreśla Jerzy Pilch.

KR/UG Brenna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-20 11:40:06
wyśmienity cwaniaczek: przy wjeżdzie do Brennej Ustronia i Wisły powinny być ustawione tabliczki "HANYS STOP" to w większości największe brudasy, ignoranci i pozbawieni jakiejkolwiek kultury "ludzie". Oczywiście są wyjątki ale nieliczne...
2020-05-20 18:06:53
Adamno: Nie skomentuje , bo nie chce nakręcać spirali hejtu, ale tego typu komentarze powinny być od razu kasowane.
2020-05-20 18:39:46
ciotka matylda: @wyśmienity cwaniaczek Tym wpisem pokazałeś kim naprawdę jesteś! Nie myl wolności wypowiedzi z typowym buractwem! Tego nie da się komentować!
2020-05-21 08:25:46
Marzanna: Dobrze że wójt zaczyna dostrzegać w Brennej problem śmieci. Nie wiem czy koło Brennicy na wałach są kosze na śmieci. Po takim weekendzie trzeba wszystko zbierać a gdzie to składować. Proszę się przejść po lasach ile tam jest butelek puszek papierów po tych pseudo turystach. Popierana przez wójta Arena Kotarz przyciągnie dużo więcej turystów. Nie dość że nie ma do Brennej odpowiedniej drogi to nie ma przygotowania na zbierania śmieci i parkingów. Panie wójcie proszę sobie powiedzieć mea kulpa mea kulpa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: