Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wojskowe kolumny przejadą

29 lutego i 1 marca br. wojskowe wozy wyjadą na ulice śląskich miast. Zachowajmy ostrożność. Nie publikujmy zdjęć!

W dniach od 29 lutego do 1 marca br. na ulicach województwa śląskiego można będzie spotkać przemieszczające się kolumny wojskowe. Jest to cześć działań związanych z odbywającymi się ćwiczeniami DRAGON-24.

DRAGON-24 to największe w tym roku manewry organizowane przez Wojsko Polskie. Weźmie w nich udział 9 krajów sojuszniczych NATO, 20 tys. żołnierzy i 3,5 tys. jednostek sprzętowych. Do połowy marca na terenie całego kraju siły zbrojne NATO zostaną poddane sprawdzianowi gotowości do wykonywania zadań na lądzie, morzu, w powietrzu oraz cyberprzestrzeni.

Ćwiczenia odbywają się na polskich poligonach, a udział w nich biorą Siły Zbrojne RP oraz wojska sojusznicze. 

Napotykając taką kolumnę zachowajmy ostrożność. Nie publikujmy zdjęć i materiału video w sieci.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-27 17:00:01
koszor: Żeby tylko nie posłali ich na pomoc naszym"braciom", bo Ukraińcy siedzą w Polsce i innych krajach i jakoś nie garną się do obrony swego kraju.
2024-02-27 17:48:39
Mach: Chcesz powiedzieć koszor, że w przypadku zagrożenia i wojny w Polsce, wszyscy Polacy garnęli by się do obrony naszego kraju? Wiesz ile zawodowych żołnierzy i to dobrze wyszkolonych w Polsce na swój wniosek przeszło do cywila i to w czasie kiedy ryzyko wojny wzrosło?
2024-02-27 18:40:36
miriam11: Machu. Nie wszyscy, tylko ci biedni.
2024-02-27 20:57:25
RysiekK22: to że Ukraińcy siedzą zagranico jest całkiem zrozumiałe i ze wszech miar korzystne. Im szybciej rzeźnikowi Syrskiemu i jego pryncepałowi Zełenskiemu braknie żołnierzy tym szybciej się wojenka skończy.. a wracając do sedna merituma czyli wojskowych szopek, to przypomnijcie se co miszcz Tuwim pisał do prostego człowieka. Ryzyko wojenki jest realne bierąc pod uwagę zapowiedź "napoleona" Makrona o wysłaniu wojsk. Niestety My -Rezydenci Kraju Priwislanskiego mamy poważne podstawy do obaw , bo "jakby co" na pewno znajdą sie tacy co jak niegdyś książę " pepe" juzek p. -wasal kaprala bomapartego wciągną nas w to - z podobnym skutkiem :(
2024-02-28 00:55:18
krzysztof.nnn: bezczelność i poczucie bezkarności putinowskich klakierów na tym forum stają się na tyle widoczne, że aż się proszą o interwencję prokuratury
2024-02-28 08:52:24
Mach: Jak podaje MON za Błaszczaka w roku 2023 od stycznia do listopada, do cywila przeszło ok. 8900 żołnierzy zawodowych z czego 62% osiągnęło wiek emerytalny (15 lat służby), a z WOT dodatkowo 9800. Będzie ze dwie dywizje. Poślijcie prokuratora do MON-u bo tego domaga się krzysztof.nnn:, co za bezczelność.
2024-02-28 10:53:56
koszor: Nie wiedziałem o tym. Natomiast Jeżeli Macron czy Rambo-Hołownia chcą wojny z Putinem, to niech walczą. Ja uważam, ze Polacy nie powinni brać udziału w wojnie na terytorium Ukrainy, nawet pod sztandarem NATO.
2024-02-28 10:59:47
koszor: Machu - co do twojego pytania: nie, w razie wojny Polacy wcale nie garnęliby się do obrony. I to z kilku powodów. Ale jeżeli młodzi Ukraińcy jeżdżą po pijaku, atakują Polaków, a także policjantów, to może zamiast odsiadki- kierunek front. Niedawno Zełenski ogłaszał pobór, to gdzie się pochowali wszyscy krzyczący Slava Ukrainie? Dlaczego mamy utrzymywać przestępców ukraińskich, czy naszych mamy mało?
2024-02-28 12:46:43
Mach: Bez, nienawiści, koszor. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż ci się wydaje. Ukraina broni siebie, bo zgodnie z prawem międzynarodowym i udzielonych jej gwarancji nienaruszalności granic także przez Rosję, po tym jak 2000 szt. głowic atomowych przekazała Rosji zasługuje na solidarność wolnego świata w obronie jej niepodległości. Po pijaku jeżdżą także polscy kierowcy i także atakują policjantów- ale to wyjątki i nie mogą rzutować na postawę całego społeczeństwa zarówno polskiego jak i ukraińskiego. Najlepsza i patriotycznie nastawiona część społeczeństwa ukraińskiego została "przemielona " na froncie w nierównej walce z wrogiem o populacji 4 krotnie wyższej i o uzbrojeniu 6 krotnie większym, praktycznie bez własnego lotnictwa i bez floty. Utrzymujemy matki i dzieci oraz emerytów z tej części Ukrainy ,których bezpieczeństwo jest nieustannie narażone na utratę życia. Chrześcijański naród za który uchodzi Polska sprawdza się w godzinach próby- koszor i ty możesz stać się uchodźcom, czy chciałbyś aby przypieli ci łatkę przestępcy na podstawie sporadycznych ekscesów polskich przestępców? Pomyśl i nie stawiaj wyroków na podstawie epizodów. Desperacja rządu Ukrainy jest zrozumiała z narodu 45 mln , stali się narodem 25 mln, 10 mln Ukraińców zostało tułaczami, 8 mln ,żyje dziś na terenach okupowanych ,co najmniej 0,5 mln zginęło a 200 000 jest bez rąk i nóg , a setki miast i wsi rakiety Putina zrównały z ziemią- więc czego się czepiasz Ukrainy. Polska w 1939 r. też była osamotniona, a jednak świat zrozumiał ,że Hitler na agresji na Polskę nie poprzestanie. więc jak zachowałeś choć trochę racjonalnego myślenia dalsze kroki Putina nie trudno przewidzieć. Róbmy wszystko by Ukraina nie upadła, bo jak upadnie to nie trudno się domyślić ,że to Rosja wraz z potencjałem podbitej Ukrainy stanie na Bugu a wtedy i nam biada jak zachód po raz kolejny nas samotnie wystawi do wojny.
2024-02-28 13:41:27
RysiekK22: przypominam fakty : na dziś ani 1 kawałek NAPRAWDĘ ukraińskiej ziem nie jest zagrożony ani nie jest przedmiotem moskiewskich roszczeń , 2 w kazdej chwili mogą zawrzeć pokój ..zaś co do postawy Najjśniejszej Żeczypospolitej Pomrocznej wobec Ukrainy to jest taka sama jak w 17 wieku wobec kozaków : chcą ich użyć jako mięso armatnie przeciw Moskwie i wykorzystać ekonomicznie. Polskie byznesmeniki nawet nie ukrywają że przebierają krótkimi nóżkami by trzepać kasę na "odbudowie" Ukrainy . Szczyt zdemoralizacji !
2024-02-28 14:58:34
Bugs: Heheh jasne Rychu, bo UE uwolniła handel z Ukrainą w trosce o Ukrainę, a nie własnych interesów i np. lobbystów zbożowych z Niemiec, Holandii.
2024-02-28 17:24:17
RysiekK22: oczywiście że jest jedna z form kolonizacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: