Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wojsko Polskie w Istebnej będzie świętować

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej też okazji szczególne obchody szykują się w Istebnej, gdzie odbędzie się tradycyjne świętowanie pod patronatem prasowym Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Będzie biało-czerwona szachownica – symbol wojska polskiego i szereg innych militarnych i niemilitarnych atrakcji. 15 sierpnia warto zajrzeć do Istebnej.
Nad wydarzeniem honorowy patronat objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w Intencji Ojczyzny o godz. 11.30 w Kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej

Potem nastąpi przemarsz ze 100-metrową flagą narodową do Amfiteatru "Pod Skocznią" w Istebnej następnie nastąpi ułożenie wojskowej szachownicy (symbolu sił powietrznych) w Istebniańskich strojach regionalnych. W programie także koncert patriotyczny w wykonaniu kapeli góralskiej, kino frontowe - wyświetlenie filmu pt. "Powstanie Warszawskie",prezentacja stanowisk promocyjnych Jednostek Wojskowych RP oraz sprzętu wojskowego oraz występ Orkiestry Wojska Polskiego z Krakowa i wojskowa grochówka oraz lokalna gastronomia. Wszystko to w Amfiteatrze pod skocznią.

KOD

ZOBACZ JAK BYŁO PRZED ROKIEM

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-12 17:22:52
krzysztof.mn+: Polskie wojsko istnieje praktycznie już tylko na papierze i w reklamówkach partyjnych. 7 lat demolki i czystek prowadzonych przez PiS doprowadziło do sytuacji w której jesteśmy jako państwo bezbronni. Macierewicz przeszedł do historii jako grabarz polskiego wojska. Ci co nosili parasol nad Misiewiczem zhańbili polski mundur na pokolenia. Potem nie było nic lepiej, Błaszczak to dorżnięcie przemysłu zbrojeniowego i festyny z grochówką zamiast ćwiczeń na poligonie. Do tego Kaczyński i jego banda złodziei i oszustów skłócili nas ze wszystkimi możliwymi sojusznikami. Naszą najsilniejsza bronią są kapelani. Modlić się, by Litwa albo Węgry nas nie zechciały zaanektować.
2022-08-12 19:53:07
czesiohill: Ktoś nie odrobił lekcji z obowiązujących w WP barw i znaków. Szachownica przedstawiona na plakacie obowiązywała od 1923 do 1993. Potem, nie wiadomo dlaczego, obrócili ją o 90 stopni. No, ale jakie wojsko, jacy nim rządzący, tak i do tematu podeszli organizatorzy. "Cześć" im za to i "chwała". I ciekawe, jaką szachownicę ułożą w Istebniańskich (!!!) - oczywiście istebniańskich - strojach regionalnych. Czy będzie to w kapsie, na nogawicy czy na brucliku. Ech, medialny patronie, przy czytaniu niekompetencja i olewanie .... ściska.
2022-08-12 21:37:46
Artur_z_bažin: Polska w ruinie, polskie wojsko w czarnej doopie, Istebna w oparach absurdu
2022-08-12 21:58:01
oxjas1: A mobilne oltarze polowe beda, bo jezeli nie to biskup polowy Wojska Polskiego J. Guzdek bedzie niepocieszony :(
2022-08-13 14:44:47
krzysztof  mm: grochówka, przemarsze po grochówce, piosenek posłuchać - co im zostało, polska armia rozpirzona w drebiezgi jak stadniny koni arabskich albo jeszcze gorzej
2022-08-14 10:24:29
czesiohill: Paszczak zaprasza na pokazy sprzętu Wojska Polskiego, a tam KGW na T-34 jako food track'u. Fajny ten plakat. Wysoce rozrywkowy. Perełek w nim bez liku. Pani Wójcino - gańba. Drogi OX-sie, wstyd na nim się reklamować. Nie widzieliście tego przed drukiem?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: