Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych

Po raz 47 do Brennej zjechały wiejskie zespoły artystyczne z całego województwa. Tradycyjnie już bowiem to na brenneńskim amfiteatrze Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna zorganizowali Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.

 Za nami pierwszy dzień przesłuchań. W sobotę, 5 lipca, jury przesłuchało ponad trzydzieści grup śpiewaczych, kapel i zespołów regionalnych.
- Reprezentowany jest cały Śląsk. Na scenie mogliśmy podziwiać pełną różnorodność. Najważniejsze i najcenniejsze jest, że każdy region reprezentuje to, co mają u siebie. Żaden zespół nie pokazuje cudzego i to jest dobre – podsumowała po pierwszym dniu przesłuchań Małgorzata Kiereś, przewodnicząca jury konkursu.

Niedziela również upłynie w brenneńskim amfiteatrze pod znakiem folkloru. Od 11.00 do około 19.00 prezentować będą się kolejne kapele, grupy śpiewacze i niezwykle widowiskowe zespoły regionalne.

Jako że Przegląd ma charakter konkursu, będą zwycięzcy i nagrody. Na wyniki przyjdzie jednak poczekać. Ogłoszone zostaną bowiem dopiero około środy, a w piątek 11 lipca w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej odbędą się konsultacje z instruktorami oraz wręczenie nagród i dyplomów. 

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: