Woda (lekko) opada

Wieczorem wojewoda śląski wprowadził na terenie kilku powiatów województwa, również i w naszym pogotowie przeciwpowodziowe. Na Śląsku Cieszyńskim na szczęście obyło się bez większych szkód.

Ponowne i ciągłe opady deszczu spowodowały podnoszenie się lustra wody na rzekach. Na wszystkich wodowskazach odnotowano przekroczenia stanu ostrzegawczego a w kilku miejscach alarmowego.

W Skoczowie Wisła od godziny 23 przekracza poziom alarmowy. Nad ranem poziom był najwyższy – 277 cm. Obecnie wynosi on 273 cm (13 cm powyżej alarmowego).

W Ustroniu stan Wisły wynosi obecnie 220 cm (40 cm powyżej stanu ostrzegawczego) i opada.

W Wiśle stan rzeki od kilku godzin się ustabilizował i lekko opada – wynosi 171 cm (9 cm poniżej alarmowego)

Olza w Cieszynie najwyższy poziom zanotowała o 4 rano – miała woda wówczas miała 201cm, jednak już o 8 rano stan ten wynosił 184 cm.

Nieco opadł, ale ciągle wysoki jest stan wody na Brennicy w Górkach. Obecnie to 246 cm, jednak jest to poniżej stanu alarmowego.

Jak informuje Michał Swoboda, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej, woda nie wyrządziła na razie większych szkód. Wczorajszy dzień zakończył sie trzydziestoma interwencjami związanymi z wodą. Dziesięciokrotnie strażacy byli wzywani do wypompowania wody. Pozostała pomoc polegała m.in. na zabezpieczeniu obiektów.

W nocy, z powodu zalania jezdni, zamknięta była ulica Nadrzeczna w Ustroniu. Z informacji policji wynika, że obecnie zamknięte są dwa odcinki dróg, Ochaby – Dębowiec oraz droga powiatowa w Pruchnej, w obu przypadkach na jezdnie wylewa woda z rowów melioracyjnych. Dzisiaj opady mają zanika, pojawić się znowu mają jutro nad ranem.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją