Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wkrótce rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to najbardziej rozpoznawalna i medialna Wiślańska Impreza, wystarczy tylko dodać, że od ubiegłego roku występy na żywo przekazywane są przez telewizję. 


W tym roku TKB organizowany jest po raz 45. Z roku na rok impreza rozrasta się coraz bardziej, i chętnie jest odwiedzana przez  tłumy turystów oraz  biorą w niej udział zespoły Folklorystyczne z całego świata. Imprezę inauguruje barwny korowód zespołów, który przechodząc ulicami miasta, zmierza do tradycyjnego miejsca występów - muszli koncertowej w parku Kopczyńskiego.


Tydzień Kultury Beskidzkiej to także niezliczone imprezy towarzyszące – wystawy, występy na tzw. „małej estradzie” oraz jarmark regionalny twórców ludowych na rynku. TKB to również wiele wydawnictw popularyzujących kulturę ludową a także miejsce spotkań twórców ludowych z profesjonalistami. Corocznie festiwal odwiedza około 50 zespołów z kraju i ze świata!

 

Ciekawostką jest, że 2 sierpnia Lech Kaczyński zaprosił trzech prezydentów krajów nadbałtyckich do Zameczku Prezydenckiego w Wiśle na Zadnim Groniu, gdzie  odbędzie się spotkanie w ramach Szczytu Państw Bałtyckich z udziałem prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. W dniu dzisiejszym Kancelaria Prezydenta RP poinformuje czy będą oni uczestniczyć w inauguracji 45. Tygodnia Kultury Beskidzkiej

 

Informacja o spotkaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Wiśle

 

Program Tygodnia Kultury Beskidzkiej

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: