Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

‘Wiślanka” nadal bez podziemnego przejścia

Nie w tym roku, ale w przyszłym powinny rozpocząć się prace przy przejściu podziemnym pod ruchliwą drogą wojewódzką 941 w Wiśle. Tomasz Bujok, burmistrz miasta poinformował, że inwestycja w 2020 roku szacowana była na 3 mln złotych. Już wiadomo, że będzie droższa.

W ciągu miesiąca, być może dwóch miasto powinno mieć pozwolenie na budowę. Burmistrz szacuje, że budowa przejścia podziemnego może kosztować nawet 1,5 mln zł drożej. - Z budżetu miasta nie dalibyśmy rady tego wykonać. Dlatego rozmawiamy z marszałkiem.- powiedział burmistrz. Droga 941 jest bardzo ruchliwa.

Przejście podziemne ma upłynnić ruch i pokonanie przez pieszych odcinka od centrum miasta do dworca kolejowego. Przeprowadzona rok temu modernizacja drogi została tak wykonana, aby nie trzeba jej było znów przebudowywać, z myślą o podziemnym przejściu.

Tomasz Bujok wyjaśnił, że obecnie końca dobiegają prace projektowe dotyczące podziemnego przejścia.- Uzgadniamy możliwości wejścia w teren i rozwiązujemy jeszcze kwestie odwodnienia przyszłego przejścia, ale to już końcówka. W następnym kroku będziemy próbowali +spiąć+ wszystko finansowo. Mam nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, choć współcześnie wyzwań jest sporo. Rozmawialiśmy już o tym z marszałkiem województwa śląskiego. Gdy będziemy posiadali pełną dokumentację wrócimy do tej rozmowy z nadzieją na finansowe wsparcie. – wyjaśnił burmistrz Wisły.

(ach)

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-13 15:27:12
AntyklerForte+: chocholi taniec Starego Dziada i ministra Zero kosztuje już Polaków kilkaset takich przejść
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: