Wiślanie rywalizowali w Ptaszkowej

Biegacze narciarscy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wzięli udział w Pucharze Grupy Azoty, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Reprezentanci naszego regionu rywalizowali na trasach Centralnego Ośrodka Sportowego w Ptaszkowej.

Biegacze mieli dwukrotnie do pokonania trasę stylem dowolnym, ale dla Laury Wantulok i Kamili Haratyk nie był to większy problem. Ta pierwsza wywalczyła dwa srebrne medale. Z kolei Haratyk w sobotę stanęła na najniższym stopniu podium, ale już w biegu ze startu wspólnego uplasowała się zaraz za pierwszą "3".

Wyniki zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego:
JUNIOR C: Gabriel Boś (6. w biegu indywidualnym/8. ze startu wspólnego), Tomasz Wąsowicz (33./33.) Aleksandra Raszka (22./19.), Paulina Cieślar (36./35.)

JUNIOR D: Dawid Pilch (9./16.), Piotr Palka (15./14.), Piotr Szturc (23./34.), Stanisław Boś (39./51.), Laura Wantulok (2./2.), Kamila Haratyk (3./4.), Olga Cieślar (31./24.)

Reprezentanci WSS Wisła zdobyli w sumie 290 punktów i w klasyfikacji generalnej klubów z całego kraju, wiślańska ekipa plasuje się na 11. miejscu. Finał Pucharu Grupy Azoty zaplanowano na początek marca, a Państwo będą mieli doskonałą okazję aby wesprzeć młodych adeptów, gdyż odbędzie się on na Kubalonce (9-10.03).