Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślacy pojadą rowerami z Wisły do Krakowa. Wyjątkowa wyprawa kibiców Wisły Kraków

W blisko 180-kilometrową podróż rowerową z Wisły do Krakowa uda się grupa kibiców Wisły Kraków. Uczestnicy wyprawy chcą w ten sposób przypomnieć historię sekcji kolarskiej tego utytułowanego klubu, która działała w latach 1948-1962.

- Wyprawa z Wisły Uzdrowiska, gdzie swój początek ma Wiślana Trasa Rowerowa, była zawsze blisko naszych zamierzeń. Czy można wyobrazić sobie bowiem - przynajmniej z nazwy - bardziej wiślacką wyprawę niż Wisła - Kraków? Zapewne nie. Czeka nas fantastyczna przygoda zwieńczona finiszem przy Reymonta 22. Wierzę, że przypadnie do gustu uczestnikom na tyle, że może kiedyś przybierze formę cyklicznego wydarzenia, które będzie odbywało się corocznie w okolicy Dnia Wiślaka - mówi Daniel Kazała z nieformalnej Wiślackiej Grupy Rowerowej, cytowany przez portal kibiców Wisły Kraków wislaportal.pl.

Wspomniany Dzień Wiślaka symbolicznie jest obchodzony 19 czerwca (19.06) - krakowski klub został bowiem założony w 1906 roku. Dokładna data wyjazdu z Wisły grupy kolarzy nie jest jeszcze dokładnie znana.

Wiślana Trasa Rowerowa to szlak, który docelowo ma przebiegać przez całą Polskę. Rozpoczyna się przy samym dworcu kolejowym w Wiśle, obecnie gotowe są jego odcinki na Śląsku i w województwie kujawsko-pomorskim, a także częściowo w Małopolsce. 

Patronat nad wyprawą rowerową objęło Stowarzyszenie Historia Wisły. - Mamy okazję do przypomnienia o istniejącej w latach 1948-1962 sekcji kolarskiej Wisły Kraków. Postanowiliśmy objąć patronatem organizowaną przez śmiałków z amatorskiej, nieformalnej Wiślackiej Grupy Rowerowej wyprawę kolarską na trasie Wisła - Kraków o niebagatelnym dystansie blisko 180 km. Cieszymy się, że kolarze amatorzy kibicujący na co dzień krakowskiej Wiśle postanowili skorzystać z naszej pomocy, m.in. przy okazji projektowania grupowych koszulek wzorowanych na tych, w jakich jeździli przed laty zawodnicy Wisły Kraków. Wyzwanie jest, dlatego tym bardziej cieszę się z zaproszenia do bezpośredniego uczestnictwa i jazdy wraz z grupą. Głęboko wierzę, że podołamy - wyjaśnia Jakub Zalotyński, wiceprezes krakowskiej organizacji.

kr

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-10 17:54:58
aP: Dobra, redakcjo ox, zamiast tego standardowego pitu-pitu, może wypadałoby napisać o walnym zgromadzeniu w SM „Wspólnota”? Wasz ziomboy Andrzej już smaży impertynenckie pisemka i obraża ludzi przy współudziale prezeska. Będzie jakiś komentarz czy nie? *** Od razu dopowiemy, że jeśli nie będzie, to tylko potwierdzicie, że prawdą jest to, co Andrzej głosi bez poczucia żenady - że chodzicie na jego pasku i kiedy tylko zechce, to wynajmie was do każdej roboty albo założy kaganiec na pysk. Weźcie się zatem w garść. I pokażcie, że macie jaja, a Andrzej, to zwykły wałach, który gra bucefala.
2024-06-11 08:53:08
hks1920: Wisła&Ruch
2024-06-11 12:56:56
tomi71: @aP jest tu taka zakładka po prawej "Kontakt z Redakcją". Może lepiej tam napisać, bo redakcja może nie czytać wszystkich komentarzy. Można też spróbować wrzucić coś na Kontakt24.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: