Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: żłobek w tym roku

Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok zapowiada, że w czwartym kwartale bieżącego roku, wiślański żłobek będzie gościł już dzieci. Ma kosztować ponad 2 mln zł, z czego ponad milion wyłoży gmina.

O dofinansowaniu do budowy publicznego żłobka pisaliśmy już w artykule w sierpniu 2023 roku: 900 zł do żłobka w Wiśle! , kiedy to burmistrz Wisły, Tomasz Bujok zapowiedział jego utworzenie.

Jak chwali się teraz wiślański włodarz na oficjalnym profilu na FB, pod koniec stycznia br. podpisał z wykonawcą umowę na przebudowę części SP nr 1 z przeznaczeniem na żłobek:

- 30 stycznia podpisaliśmy umowę na realizację zadania: Przebudowa części pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z adaptacją na potrzeby żłobka Wiślański Niedźwiadek zlokalizowanego na Placu Bogumiła Hoffa – informuje Bujok.

Przebudowa – dostosowanie części pomieszczeń SP nr 1 na potrzeby żłobka ma kosztować ponad 2 000 000,00 zł. Jak informuje burmistrz, część środków udało się pozyskać, część gmina musi dopłacić:

- Finansowanie częściowo pozyskaliśmy w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 "MALUCH+" 2022-2029: Krajowy Plan na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) - 717 240,00 pln; środki budżetu państwa na finansowanie podatku VAT - 96 770,02 pln. Pozostała kwota z środków własnych gminy – zauważa włodarz.

Planowany termin uruchomienia żłobka to IV kwartał 2024 roku.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-05 18:57:45
miminko11: Ciekawe, czy w tym żłobku, wielmożny Pan Bujok też będzie miał wybudowany apartament?
2024-02-06 11:10:29
koszor: Jaki ma sens budowa żłobka w Wiśle, gdzie urodziło się zaledwie 64 dzieci i procentowo jest to spadek 12% rok do roku? Jeszcze kilka lat i Wisła będzie sypialnią dla obcych, a po autochtonach zostaną tylko nazwy przysiółków. Może lepiej zainwestować w Trójwsi, gdzie urodziło się 132 dzieci i jest to kilkuprocentowy wzrost. Wisła wymiera, Trójwieś kwitnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: