Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła zaprasza!

Kolejne wakacyjne dni przed nami, gdzie warto się wybrać? Wisła zaprasza na imprezy różnego rodzaju. Nie zabraknie wydarzeń sportowych, kulturalnych. W weekend w Wiśle będzie można jeździć 'ogórkiem' i zjeść obiad w barze mlecznym i posłuchać Renaty Przemyk pod 'magicznym drzewem'.
W najbliższa sobotę i niedzielę, 12 i 13 lipcaw Wiśle w ramach III Folk Festival Etnopole, odbędzie się kilka koncertów. W sobotę, pod Magicznym Drzewem (Ranczo Cienków) o godzinie 19.00 wystąpi marokańska grupa Chigaga Gropup. Godzinę później zaśpiewa Renata Przemyk & Trio Akustic. Organizatorzy proszą aby pozostawić samochody na parkingach pod Koleją Cienków. Na górę (odpłatnie) będzie można wyjechać wyciągiem.
Zachęcamy do udziału w tym szczególnym miejscu – zaprasza Ewa Zarychta z wiślańskiego magistratu
 
 
13 lipca w Amfiteatrze o godzinie 18.00 przewidziano koncert finałowy festiwalu. Zagrają Chigaga Group, Magda Navareete & BalkaLatin Connection oraz Dikanda. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
 
W każdy wtorek, sobotę oraz niedzielę Wisła zaprasza na 'Sportowe Wakacje'. Dzisiaj, 8 lipca w ramach tego cyklu organizatorzy zapraszają na Boisko Wielofunkcyjne w Parku Kopczyńskiego . Tutaj od 14-18 wiele gier i zabaw na świeżym powietrzu. Będą też rozgrywki w koszykówce. W sobotę 12 lipca od 14-18 na wiślańskim rynku pojeździć będzie można na rolkach a w godzinach między 14 a 16 w okolicach Parku Miniatur animacje dla całej rodziny. W tym m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej, turniej tenisa stołowego, zajęcia Nordic Walking. W niedzielę na rynku również zajęcia na rolkach to od 10-14 a w okolicach siłowni animacje, m.in. rozgrywki w badmintona, zajęcia na siłowni i gra w ringo. To wszystko między 11 a 13.
 
Przypominamy też o trwającej akcji 'Przewodnik czeka'. W najbliższy weekend dwie kolejne propozycje na górskie wycieczki.
 
12 lipca spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.45, czas przejścia około 10h
Przejście: Centrum – Oaza – Groniczek – Gronik – DT PTTK Zapora – Zameczek Prezydencki - Szarcula – Stecówka – Przysłop – Barania Góra - Fojtula
13 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00, czas przejścia około 6h
Przejście: Wisła Oaza – Szałas Kobyla - Wisła Głębce - Przeł.Kubalonka - Kozińce - Groniczek - Wisła
 
Wszystkich miłośników kolarstwa Wisła zaprasza do udziału w wyścigu ELIMINATOR 2014. Odbędzie się on w niedzielę 13 lipca na trasach narciarskich Nowej Osady. Wyścig rozgrywany będzie w formule eliminacyjnej MTB XCE.
Do udział w zawodach mają prawo wszyscy chętni którzy ukończyli 16 lat. Start pierwszego zawodnika nastąpi o godz. 10.00.

 
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie eliminator.wisla.pl
 
 
Ci, którzy wolą nieco mniej ruchu, powinni skorzystać z oferty muzycznej. 13 lipca warto o godzinie 17.00 odwiedzić Kościół Ewangelicko-Augsburski. W ramach Wiślańskich Dni Muzyki Organowej przed publicznością wystąpią: Małgorzata Lasota – sopran, Mariusz Ryś – organy. W programie znajdą się utwory:
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Mein gläubiges Herze BWV68
Marcin Józef Żebrowski (1702-1770) Aria Suscepit Israel z Magnificat
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Preludium i fuga Es-dur BWV 522
Gioacchino Rossini (1792-1868) O salutaris Hostia
Josef Rheinberger (1839-1901) VII Sonata op.127 (Prelude- Andante- Finale)
Jan Maklakiewicz (1899 – 1954) Offertorium
Feliks Rączkowski (1906-1989) Duszo Chrystusowa
 
12 lipca Wisła powraca do zabawy w retro stylu. Tego dnia odbędzie się I Rajd Retro PRL Wisła 2014. Wieczorem o godzinie 19:30 w amfiteatrze rozpocznie się widowisko muzyczne „Orient Express” z udziałem Aleksandry Stano i Łukasza Szczepanika. Impreza będzie zwieńczeniem cyklu wydarzeń projektu Fun Retro Wisła 2014

 
W południe na placu B. Hoffa: odbędzie się start I Rajdu Retro PRL-u, g. 16:00 – pokazy starych pojazdów, g. 17:00 – ogłoszenie wyników. Równolegle od południa trwać będzie Dyskoteka PRL-u z Jandkiem Zacharem i Adrianem Klimalą, Występy grup tanecznych: „Zez” i „Jump”

Amfiteatr im. St. Hadyny od godziny 19:30 uroczyste podsumowanie Retro Zabawy – Fun Retro Wisła 2014, Występ grupy tanecznej „Perły”, Koncert Muzyczny Orient Express: Aleksandra Stano, Łukasz Szczepanik, prowadzenie Dariusz Niebudek. Dodatkowe atrakcje to : przejazdy „Ogórkiem”, woda z saturatora, Bar Mleczny, Biuro Paszportowe, Retro Fryzjer … i wiele innych.
 
To część wydarzeń na które zaprasza Wisła. Szczegółowe informacje znajdziecie również na internetowej stronie miasta www.wisla.pl
A my już zapraszamy na kolejne weekendy do Wisły. 19 i 20 lipca na skoczni im. Adama Małysza odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczków tytułu bronić będzie Jan Ziobro, a wśród kombinatorów norweskich Paweł Słowiok. - Zapraszamy wszystkich sympatyków obu dyscyplin na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince i na trasy nartorolkowe na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jonidło” - mówi Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
 
Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów kupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Cały czas trwa sprzedaż biletów na Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Można je nabyć za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl lub w sklepie Wiślaczek w Wiśle (pl. Hoffa 3).

 
red.
źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: