Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła wypada z kalendarza PŚ w skokach na sezon 2013/2014

Ku zaskoczeniu prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera zawody Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zostały wykreślone z kalendarza PŚ 2013/2014 przez władze FIS-u. Przypomnijmy, że w tym roku Wisła po raz pierwszy gościła najlepszych skoczków świata w sezonie zimowym.

- Jestem kompletnie zaskoczony tym, że Wisły zabrakło w projekcie kalendarza Pucharu Świata. Obawiałem się, że nie zdążę na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Komitetu Olimpijskiego i tylko dlatego nie pojechałem do Zurychu, gdzie podejmowano te decyzje. Jest ona dla mnie mało zrozumiała i będę to wyjaśniał - powiedział Tajner dla serwisu Eurosport.Onet.pl.

Swojego rozczarowania całą sytuacją nie kryje również przewodniczący komitetu organizacyjnego PŚ w Wiśle, Andrzej Wąsowicz - Żal, że podjęto taką decyzję, bo przy organizacji pierwszego Pucharu Świata wykonaliśmy ogrom pracy. Wydaje mi się, że organizacyjnie spełniliśmy oczekiwania, jakie FIS przed nami postawił.

Nieoficjalnie mówi się, że Wisła wypadła z kalendarza, ponieważ w roku olimpijskim władze FIS-u chcą nieco zmniejszyć liczbę konkursów. Do kalendarza dołączył konkurs w Falun, jako, że miasto będzie gospodarzem przyszłych MŚ w narciarstwie klasycznym.

- Dobrze, że jest jeszcze jedno posiedzenie. Do tego czasu podejmiemy odpowiednie działania - ma nadzieję prezes Tajner.

Czym może być spowodowana roczna przerwa w rozgrywaniu PŚ w Wiśle? Istnieje prawdopodobieństwo, że w kolejnych sezonach FIS poważnie rozważy propozycję rozegrania turnieju w Wiśle, Zakopanem i Harrachowie. Warto przypomnieć również o planach rozegrania Pucharu Świata na Stadionie Narodowym w Warszawie. Budowa obiektu miałaby potrwać tylko miesiąc, a koszt skoczni szacowany jest na 3 mln złotych. Co sądzicie o całej sprawie? Czy Wiśle należy się Puchar Świata?

 

Przemek Loter
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: