Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła wspomina cichociemnego

W niedzielę (23.05) na wiślańskim rynku została uroczyście otwarta wystawa plenerowa poświęcona majorowi Adolfowi Pilchowi - cichociemnemu pochodzącemu z Wisły.

Data została wybrana nieprzypadkowo - dzień wcześniej bowiem przypadała 107. rocznica urodzin wiślańskiego spadochroniarza. - Każda chwila, która umożliwia nam wspominanie i skupienie się na życiowych historiach naszych mieszkańców, na analizowaniu ich sukcesów, odwadze, ofiarności jest dla nas bardzo budująca. Wtedy dociera do nas, że nie jesteśmy zamkniętym środowiskiem, lecz mamy udział w kształtowaniu biegu wydarzeń i rozwoju różnych dziedzin życia w naszym kraju. Cieszymy się z każdego sukcesu naszych mieszkańców. Jesteśmy też pełni uznania i szacunku dla wszystkich, którzy swoją młodość, często swoje zdrowie i życie poświęcali walcząc o wolność, niepodległość, godność i równość wszystkich ludzi. Do takich właśnie osób należał wspominany dzisiaj Adolf Pich - mówił Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

W uroczystościach, a także w poprzedzającym je nabożeństwie w kościele ewangelicko-augsburskim apostołów Piotra i Pawła, uczestniczyła rodzina mjr. Pilcha, a także władze miasta i mieszkańcy Wisły. Wystawę będzie można oglądać do jesieni.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: