Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła w internetowej awangardzie

   To pierwsza w cieszyńskim regionie placówka bibliotecz­na, w której działa Klub Biblio-Net. Darmowe łącze, w ramach ogólnopolskiej akcji, udostęp­nia przez pół roku Telekomu­nikacja Polska. „Po sześciu darmowych miesiącach liczy­my na ulgowy pakiet. To nie będą wielkie koszty w skali miesiąca i spróbujemy znaleźć sponsora oraz poprosić o współpracę Urząd Miejski” -mówi Anna Czyż, dyrektorka wiślańskiej biblioteki.

    Stanowisko internetowe cieszy się coraz większym wzięciem. „Nasi czytelnicy początkowo z niedowierzaniem podchodzili do sprawy, ale kie­dy przekonali się, że faktycznie za darmo można korzystać z internetowych stron, chętni za­czynają czekać w kolejce i chy­ba będziemy musieli ustalić li­mit czasu dla jednej osoby” -stwierdza A. Czyż.

     Przed ekranem monitora zasiadają ludzie w różnym wie­ku. Najczęściej uczniowie szu­kają konkretnych wiadomości. Interesujące ich informacje

mogą wydrukować za skromną odpłatnością. - Chodzi o koszty papieru i tonera - wyjaśnia jed­na z bibliotekarek. Osobom nie-obeznanym z surfowaniem po Internacie pomocą służy Szy­mon Deruś z sąsiedniej Istebnej, absolwent informatyki, skierowany tu na staż przez Po­wiatowy Urząd Pracy.

W BiblioNecie zablokowa­ny jest dostęp do tzw. różo­wych stron, co akurat nie dzi­wi. Można za to do woli korzy­stać z wirtualnych zasobów wiedzy, bo komputer znacznie wzbogacił i usprawnił trady­cyjną metodę szperania po książkach.

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: