Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła. Podwyżka opłat za wywóz śmieci

Od 1 kwietnia na terenie miasta Wisła podrożeją stawki za odbiór odpadów komunalnych. Podstawowa wynosić będzie już 36 zł, a nie jak dotychczas 31.

Jednocześnie Rada Miasta Wisła zdecydowała, że mieszkańcy posiadający kompostowniki przy swoich nieruchomościach płacić będą 30 zł od osoby (dotychczas 28 zł). - Chcielibyśmy zmobilizować w ten sposób mieszkańców do instalowania kompostowników przy domach - mówił na ostatniej sesji burmistrz Tomasz Bujok.

Włodarz "Perły Beskidów" zaznaczał też, że konieczność wprowadzenia podwyżek wynika z ofert, jakie w przetargu na wywóz nieczystości otrzymał magistrat. - Są one rzędu dwudziestu lub dwudziestukilku procent, dlatego podejmując tę decyzję musimy wyasygnować w budżecie kolejne środki, które pozwolą nam sfinansować i dopłacić do systemu. Obecnie dopłaciliśmy do niego już około 800 tys. zł, a w tym roku dojdą kolejne środki. Będziemy je musieli znaleźć w budżecie, jednak robimy to, aby podwyżki nie były aż tak odczuwalne przez Wiślan - wyjaśniał Bujok.

Z uchwałą Rady Miasta Wisła można zapoznać się tutaj.

Nagranie z sesji dostępne jest poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-31 18:03:48
Marx.: co tam opłaty ciemnego ludu, partia zajęta realizacją programu "Willa Plus", uwłaszczanie się na naszym wspólnym majątku PiSiej hołoty idzie pełną parą w całej Polsce
2023-01-31 21:24:44
maykel: Przetargi ustawione a szefowie firm się śmieją z urzędasów, latają helikopterami i patrzą z góry na kolejny pałac który budują za kasę pozyskaną od mieszkańców gmin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: